Film

Immortalitas – prvý slovenský Sci-fi film

Mladý režisér Erik Bošnák sa po krátkometrážnych filmoch pustil do svojho celovečerného debutu, ktorého výsledkom má byť prvé slovenské akčné sci-fi Immortalitas. Úvodná klapka odštartovala natáčanie koncom marca. Po náročných predprodukčných prácach pokračuje 30 členný štáb v natáčaní snímku. Premiéra filmu je naplánovaná na február budúceho roka.

Už z názvu je jasné, že hlavnou témou bude nesmrteľnosť. Po Bohom opustenej zemi zničenej vojnami putuje osamelý Adam, ktorého vo filme stvárni Karol Csíno. Nesie v sebe temné tajomstvo z minulosti, ktorého tiene sa postupne začínajú vynárať na povrch. Ak sa mu podarí nájsť štyri bájne elementy života, môže tým zachrániť viac než len svoju zatratenú dušu. „Mám rád filmy tohto žánru a myslím si, že nastal konečne čas, aby sa aj na Slovensko priniesli nové témy a nové technológie,“ hovorí Erik Bošnák.

Nielen príbeh, ale aj technická stránka filmu sú pre jeho tvorcov výzvou. „Pracujeme s modernými filmovými technológiami. Či už ide o 3D modeling, matte painting, kľúčovanie alebo moju najobľúbenejšiu performance capture,“ prezrádza režisér, ktorý sa teší na spoluprácu s Petrom Mňahončákom, supervízorom pre vizuálne efekty. Spomínané technológie sa na Slovensku ešte neudomácnili, no vo svete patria ku štandardom veľkých produkcií. Napríklad posledne menovaná technológia bola použitá aj vo filme Avatar. Ide o dôsledné snímanie pohybov tela a mimiky, čo poskytuje kamere dokonalú slobodu. Práce na akčných scénach koordinuje Konstantin Maličenko z Moskvy, ktorý pracoval napr. na filmoch Nočná hliadka, Rýchlo a zbesilo 2, či Wanted.

Na hudbe k filmu momentálne intenzívne pracuje gitarista a skladateľ David Kollar, ktorý už má bohaté skúsenosti s filmovou hudbou. Soundtrack bude viac rockový. Popri rôznych strunových nástrojoch sa v hudbe k filmu objaví aj elektronika. Titulnú skladbu k filmu zložil vynikajúci prešovský gitarista Jakub Tirčo, ktorý sa vo svojom hudobnom prejave netají obdivom ku hre Paľa Chodelku.

Hlavnú postavu Adama stvárni ostrieľaný herec Karol Csíno, ktorý účinkoval v amerických filmoch po boku hviezd ako Morgan Freeman, Burt Reynolds, Rob Lowe, Ice-T, Snoop Dog. Do úlohy archanjela Gabriela obsadili tvorcovia filmu Pavla Višňovského, ktorého slovenská verejnosť pozná z účikovania v rôznych televíznych filmoch a seriáloch (Mesto tieňov). Dvojrolu Evy a Nikol si zahrá Lujza Garajová-Schrameková (film Muzika), ktorá bola v minulosti Adamovou manželkou. V budúcnosti si zahrá ženu, ktorá ako jedna z mála prežila apokalypsu, podobne ako jej brat, ktorého stvárni Jakub Gogál. Okrem neho je nováčikom na striebornom plátne aj Lukáš Pelč v úlohe Satana. Pre slovenského diváka bude novou tvárou Max Melnik v role dôstojníka SS z obdobia 2.svetovej vojny.

pridaj sa k fanúšikom filmu na facebooku 🙂

text: Edo Kopček
foto: Martin Mesároš

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Film