Dobrý FestivalFestivaly

Na Dobrom Festivale si zatancujeme ZUMBU!

Na Dobrom festivale si budú môcť návštevníci okrem dobrej hudby aj zacvičiť. Zumba je cvičením čoraz obľúbenejším i napriek už i tak obrovskej popularite. Práve na Dobrom festivale sa toto cvičenie predstaví formou workshopu, do ktorého sa bude môcť zapojiť každý návštevník. Cvičiť bude certifikovaná cvičitelka Zumba Lucia Tomášová.

Dobrý festival sa uskutoční 3. a 4. júla 2010 v Prešove na kúpalisku Delňa. Vstupenky sú v predpredaji v sieti Ticketportal.

Keď si známy kolumbijský choreograf, tanečník, choreograf a fitnes tréner celebrít Beto Perez zabudol hudbu na precvičovanie aerobiku, vytiahol z auta svoju obľúbenú kazetu s latino hudbou a začal improvizovať.

Ľudia boli nadšení a dopyt po jeho hodinách začal vzrastať geometrickým radom. V Kolumbii sa stal tak populárny, že si ho speváčka Shakira najala ako choreografa pre jeden zo svojich albumov.

Po Betovom príchode do USA v roku 2001 spolu s dvomi podnikateľmi (Alberto Perlman a Alberto Aghion) vytvorili spoločnosť Zumba fitness, založenú na Betovej filozofii „priniesť do sveta fitnes zábavu“ a začalo sa nové šialenstvo, ktoré uchvátilo milióny ľudí na celom svete.

K júlu 2009 sa Zumba sa teší obrovskému úspechu vo viac ako 75 krajinách na celom svete, 5 miliónov ľudí navštevuje hodiny aspoň raz týždenne…Prečo je to tak? Lebo je to tá najlepšia party, akú ste kedy zažili!

ZUMBA je úžasná nielen pre Vaše telo, ale ja myseľ…na hodine sa viete vytancovať zo svojich každodenných starostí, zabudnúť na starosti bežného dňa! Samozrejme Vás čaká obrovský príval endorfínov!

ZUMBA je vlastne tanečná fitness hodina plná zábavy, energie a pozitívneho myslenia! Kombinuje latinsko-americkú hudbu a latinsko – americké tance ako je Cumbia, Salsa, Merengue, Calypso, Quebradita, Reaggaeton, hip-hop, Belly dance, Flamenco, Tango, Samba… skutočne si každý môže nájsť ten svoj!

Princípom ZUMBY je, že cvičenie by malo byť jednoduché a zábavné, striedať prvky tanečné s fitness a tak vytvoriť SKVELÚ PARTY ATMOSFÉRU! Na takejto hodine zabudnete na nudné cvičenie, pri ktorom sa odpočítava a neuvedomíte si ako Vás to vtiahne a pohltí dobrou náladou!

Choreografie počas hodiny sa striedajú v pomalom a rýchlo tempe,to znamená že zachovávajú princíp intervalového tréningu, ktorý je fantastickým odburávačom tuku!

Pri ZUMBE sa tvaruje a postava a to najmä zadok, brucho, boky, stehná…paže a v neposlednom rade najdôležitejší sval tela – srdce! V tomto tempe a atmosfére, ktorú zažijete si neuvedomíte že pálite 500 – 100 kcal počas hodiny!

V čom spočíva tajomstvo ZUMBY?
-V efektivite
-V jednoduchosti
-V originalite
-V zábave

Ľudia sa často pýtajú, či je ZUMBA vhodná aj pre začiatočníkov! Odpoveď je: SAMOZREJME! Každý jeden krok a pohyb si môžete prispôsobiť podľa vlastných potrieb a predstáv, je najdôležitejšie, aby ste sa pri tom bavili, nie drilovali preciznosť! Kroky, variácie, ale aj choreografie sa opakujú ,takže po pár hodinách z Vás bude pokročilý cvičenec, plný radosti!

100 krát počuť je nič oproti tomu 1 krát vyskúšať!
Takže neváhajte a nájdite si v okolí svoju ZUMBA hodinu a ZUMBA inštruktora na www.zumba.com

GET FIT,GET HAPPY…ZUMBAAA!

text: Marek Koller (www.reporter24.sk)

Prečítajte si

Comments are closed.