Uprising

Jamajský velikán Jah Mason je ďalšou hviezdou festivalu Uprising

Uprising je dvojdňový festival, zameraný na reggae a príbuzné hudby, okorenený tanečnými workshopmi, športovými aktivitami, a príjemným pobytom v prírode pri vode. Tohtoročný Uprising bude 27. a 28. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch. Do zoznamu headlinerov tento týždeň pribudla rastafariánska legenda Jah Mason. Jamajský spevák a MC príde aj so živou doprovodnou kapelou House of Riddim.

Jah Mason je velikánom jamajskej reggae scény. Nahrávať začal pred dvadsiatimi rokmi s producentom Junior Reidom, ešte pod umeleckým pseudonymom Perry Mason. K tomuto menu sa dostal už ako dieťa – susedia ho začali volať podľa slávneho literárneho právnika vďaka jeho schopnosti vyargumentovať temer všetko. Mason sa pôvodne volá Andre Johnson, a pochádza zo štvrte Manchester Parish. Už niekoľko rokov uprednosťňuje vidiek pred mestom. Údajne preto, aby sa mohol rozprávať so stromami a zvieratami. Hľadá si svoj kľud, a meditáciou v prírode vyvažuje intezívne pobyty na festivaloch, štúdiách, a mestských kluboch. Je súčasťou Bobo Ashanti – práve po vstupe do tohto chýrneho rádu rastafariánskeho hnutia si zmenil umelecké krstné meno na Jah, a začal spolupracovať so svojim slávnym menovcom. Ten sa volá Jah Cure, a spolu vyprodukovali niekoľko hitových singlov. Jah Mason spolupracoval aj s Capletonovým producentom Davidom Houseom, na konte má niekoľko podarených albumov a hitov na legendárnych značkách Greensleeves Records a VP Records. Pre Jah Masona sú texty a ich obsah také isté dôležité ako hudba a vibrácie – ide o rešpektovaného umelca, ktorý dokáže originálne a agilne podať témy ako láska, revolúcia, spiritualita, a pátos. Jah Mason je na Jamajke nesmierne populárny, svedčí o tom aj záplava krstných mien, odzrkadľujúce jeho pevné postoje – niekde ho volajú Iron Mason, niekde aj Fire Mason. V každom prípade sme radi že na Uprising prijal pozvanie pravý a nekompromisný rastafarián, headliner jamajských reggaefestivalov.

Ďalšími potvrdenými headlinermi festivalu Uprising sú Alborosie, Panjabi MC, Dub Incorporation, Cornerstone Roots, Ras Charmer & Ginjah, Cali P, MC Zulu a Mungo’s Hi-Fi Soundsystem. Dvojdňové permanentky sú v predaji v sieti Ticketportal.

zdroj: www.uprising.sk

Prečítajte si

Comments are closed.