Novinky

Richard Müller už získal platinu

Album „Už“ Richarda Müllera je na trhu len čosi vyše mesiaca, no v tomto období suverénne vedie rebríček predajnosti veľkých platní na Slovensku aj  v Čechách. Za jeho predaj prevzal na vystúpení v rámci Art  Film Festu v Trenčíne platinové ocenenie.

Návštevníkom, divákom a hosťom filmového festivalu sa Müller predstavil vo vynikajúcej forme. Viac ako 6 tisíc fanúšikov, ktorí sa na neho prišlo pozrieť na trenčianske námestie, si mohlo vypočuť najväčšie Richardove hity doplnené aj o titulnú skladbu nového albumu „Už“.  O veľké prekvapenie sa postaral aj špeciálny hosť, český spevák Dan Bárta, ktorý si spolu s Müllerom zaspieval pesničku „Tlaková níž“.

Na výnimočnom koncerte sa udiala aj ďalšia výnimočná udalosť – práve tu prevzal Richard Müller z rúk zástupkyne vydavateľstva SONY Music  platinovú platňu za predaj albumu „Už“ v Českej a Slovenskej republike. Do dnešného dňa si preň do obchodov prišlo viac ako 15 tisíc záujemcov.

Richard nakrútil unikátne video k titulnej skladbe „Už“, jeho priaznivci  v oboch krajinách majú možnosť vidieť v kinách unikátny 3D spot  na nový album, pričom v Čechách to bola prvá 3D reklama vôbec.  V najbližších týždňoch plánuje Müller predovšetkým koncertovať, šancu vidieť a počuť ho budú mať návštevníci niekoľkých letných festivalov. Uvažuje tiež o ďalšom klipe k aktuálnemu rádiovému hitu „Čo ťa bolí“ a príprave vianočného turné. To sa takisto uskutoční  na Slovensku aj v Čechách a zrejme nebude úplne štandardné –  Richard mu dal totiž názov „Po tichu tour 2010“.

text: Eva Bacigalová
foto: Matej Kukučka

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky