Festivaly

Rock pod Kameňom pritiahol tisícky metalových fanúšikov

V meste Snina sa už tradične (v dňoch 12.-13. augusta) konal 9. ročník festivalu Rock pod kameňom. Každým rokom lepší festival prekvapil aj tento rok a organizátori pripravili mnoho známych hudobných mien z domácej či zahraničnej scény.

Pre návštevníkov festivalu bolo prichystané stanové mestečko, ktoré sa zapĺňalo od štvrtka večera a ľudia chodili vo veľkých skupinách. Piatok sa začala úžasná atmosféra vítajúc rockerov, srdce podskočilo nejednému z nich vďaka gitarovým riffom. Do výborného programu boli zaradení interpreti ako Rebel Sky, Spln, Tristana, Horská Chata, Zoči Voči či český Interitus. Areál festivalu zaplnili fanúšikovia do posledného miesta až vo večerných hodinách. O zaplnený areál a úžasnú atmosféru sa postarali hviezdy večera rock/folkova skupina Divokej Bill, headlineri Sonata Arctica z Fínska a Edguy z Nemecka. Obe strany sa postarali o nezabudnuteľné spomienky a atmosféru, ktorú vytvorilo najmä publikum, ocenili aj samotní umelci. Zábavu piatkovej noci ukončila satirická kapela Karpina a punkový Editor.

Sobota sa neodmysliteľne niesla ranným vylihovaním na slnku a oddychom v blízkom biotope. Ľudia si vychutnávali prírodu neďalekých sninských rybníkov, lesov alebo dokonca si spravili exkurziu po meste Snina. Na festivale sa stretlo mnoho cudzincov z okolitých krajín. Najdlhšiu trasu však absolvovala slečna z Južnej Ameriky. Kladnými výrokmi sa prejavili aj Slováci zo Západu a to slovami: tu na Východe sú ľudia oveľa otvorenejší, kamarátsky a celková atmosféra je viac príjemná ako na festivaloch u nás. Čo ma milo prekvapilo a potešilo. Program začal súťažou Let´s ALL Make Believe, na štýl zahraničných metal/rock festivalov. Na pódiu sa stretla skupina amatérskych súťažiacich/gitaristov a predvádzala hru na elektrickej gitare, výherca si odniesol novú gitaru značky Jackson. A tak sa mohol začať druhý deň rýchlych sól na gitare, rytmickej hre na bicích a skvelej šou na pódiu. Kapely The Now, My Way, Alias, Witch Hammer, HT či najznámejší sólový bubeník Mike Terrana sa postarali o výbornú náladu počas poobedia. Ako zvyčajne po západe slnka prišli na rad headlineri sobotňajšej noci. Hlavnými hviezdami sa stali hlasovo uznávané a energické speváčky, patrilo im nie len pódium, ale aj všetci diváci. Marta Jandová z kapely Die Happy bola svojou premiérou na Slovensku očarená a verí, že na Rock pod kameňom sa znova vráti. Za Martou nezaostávala ani Sandra Nasic, frontwoman Guano Apes. Pod jej velením si diváci posadali na zem a s úvodom pesničky spoločne vyskočili do poriadneho kotla. Ojedinelosť a sila hlasov týchto speváčok nás usvedčila aj po sťažnostiach na hluk v centre mesta. Ani Iné Kafe nenechalo ľudí chladnými a zábava pokračovala na či už známych pesničkách alebo pripravovaných na nové CD. Do skorého rána svojimi hudobnými kvalitami potešilo mladé zoskupenie Borra alebo pre skalných zástancov kapely Metallica ich revival Intrepid.

text a foto: Pavol Dráb

Prečítajte si

Comments are closed.