NovinkyFestivaly

Manželia Husovskí predstavia naživo svoj projekt. Vystúpi aj Katka Koščová

Martin a Veronika Husovskí prišli pred rokom so spoločným elektronickým projektom MISS and TROOPS. Nahrávka sa stretla s dobrými ohlasmi, fanúšikovia sa už niekoľko mesiacov dožadovali koncertného prevedenia a dočkali sa. Svoje spoločné piesne predstavia Martin s Veronikou v sobotu 20. augusta počas podujatia Dikobras Tour na Marakani v Prešove.

„Hudba MISS and TROOPS nás baví, pretože od nej neočakávame nič prelomové. Neverím, že to budú hrať rádiá, a že sa z toho stane masová záležitosť. Je to skôr splnenie si sna dvoch ľudí, ktorí sa budú hrať so syntetizátormi,“ hovorí Martin Husovský.

Koncert bude pre Martina náročnejší v porovnaní s koncertom jeho domovskej skupiny, nakoľko budú s Veronikou na pódiu len vo dvojici. „Novinkou je, že budem hrať basové linky na syntetizátoroch. Doma ich poctivo cvičím a Martin sa na tom dobre zabáva,“ vysvetľuje Veronika. O spevové party sa budú deliť obaja. Fanúšikovia sa tiež môžu tešiť na lahôdky v podobe prevzatých vecí od Portishead, Air, či Imogen Heap.

V piatok sa predstaví skupina Mango Molas miešajúca latino a world music, Tomáš Buranovský, Michaella Papp a rocková revivalová skupina Ristretto. V sobotu vystúpia okrem MISS and TROOPS aj Katka Koščová, Intergria, Duo Farsa a Blue-D Robert Bendík. Lístky bude možné zakúpiť na mieste. Dvojdňová vstupenka stojí 5 eur a jednodňová 3 eurá.

text: Edo Kopček
foto: archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky