Dobrý FestivalFestivaly

Nájdi Dobrý festival a vyhraj lístky

Dobrý festival a s ním spojené vystúpenie kultovej britskej skupiny SKUNK ANANSIE sa blíži. V Prešove, kde sa tento multižánrový festival bude konať 2. a 3. júla 2011, sa začali objavovať prvé netradičné pútače. Organizátori sa rozhodli zapojiť fanúšikov festivalu do hry.

Stačí nájsť tieto dva pútače umiestnené v uliciach mesta Prešov, odfotiť sa pri nich a nahrať obe fotky na facebookovom profile festivalu. „Východniari sú známi svojou bezhraničnou kreativitou a preto odmeníme tri najvtipnejšie, resp. najoriginálnejšie fotografie,“ hovorí organizátor festivalu Miro Tásler. Súťaž potrvá do konca mája. Výhercovia budú zverejnení 1. júna na facebookovom profile podujatia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na Dobrom Festivale tento rok vystúpia Skunk Anansie /UK/, Alkehol /CZ/, IMT Smile, Horkýže Slíže, Gladiator, Katka Knechtová, Chikilikitua, Heľenine oči, Komajota, Nocadeň a ďalší.

Dobrý Festival má aj tohto roku pripravenú ozajstnú lahôdku pre všetkých milovníkov „zlomených“ beatov a elektronickej hudby. Na drum and bassovom pódiu si budete môcť vychutnať hneď dve hviezdy z Anglicka a zároveň popredných predstaviteľov zrejme najznámejšieho a najuznávanejšieho dnb vydavateľstva na svete – HOSPITAL RECORDS. Naše pozvanie prijal samotný šéf a zakladateľ tohto vydavateľstva Tony Colman známejší pod menom LONDON ELEKTRICITY. Jeho vystúpenie plné melodického a optimistického dnb, okorenené jeho šoumenskými schopnosťami vo vás určite zanechá pozitívnu náladu. Jeho kolega Jonathan Stanley aka CYANTIFIC sa zasa predstaví so svojou svetoznámou show z troch gramofónov! S mikrofónom v ruke ho bude pritom doprevádzať jeho dvorný “vokalista” MC WREC, právom označovaný za jedného z najlepších MC v Anglicku. Jedinečný zážitok z tejto kombinácie je tak zaručený. Túto silnú trojku podporí aj hosť od našich západných susedov, najlepší český dnb producent podľa CZECH DNB AWARDS 2011, turntablista a DJ v jednej osobe – PHILIP TBC. Line up na záver doplnia aj domáci zástupca Prosac crew DJ DUALL  a DJ ORIGHAMI (Dnb.sk). V tanečnom stane vystúpia houseoví Back2Love DJ´s Blazey,Gurry, Paul Diamond a Tome-E.

Počas oboch dní sa na piatich pódiách predstaví viac ako 60 účinkujúcich. Novinkou v dramaturgii festivalu je filmový stan v spolupráci s VŠMU v Bratislave. Chýbať nebudú ukážky bojových umení, divadlá a rôzne workshopy. Lístky sú v predpredaji v sieti Ticketportal.

text: Edo Kopček, PR manažér Dobrého Festivalu
foto: archív

 

Prečítajte si

Comments are closed.