Novinky

Rimová krstila novú knihu v lietadle

Na letisku v Ražňanoch (okres Sabinov) bolo rušno, konal sa tam krst knihy Andrei Rimovej Kámasútra našich klamstiev. Za miesto krstu si autorka zvolila vzdušný priestor počas vyhliadkového letu nad mestom Prešov, kde študovala na Gymnáziu Ľudmily Podjavorinskej, aj vysokej škole odbor Masmediálne štúdiá.

„K Prešovu ma viaže množstvo krásnych spomienok. Aj vďaka jeho zhliadnutiu zhora bude mať v mojom srdci navždy špeciálne miesto,“ hovorí mladá spisovateľka.

Knihu krstil Robo Šimko, spevák skupiny MassRiot a bývalý superstarista. „S Andrejkou sa poznáme už niekoľko rokov. Je to úžasná baba, ktorá si zaslúži, aby jej umenie bolo ocenené. Je pre mňa česť krstiť jej knižku. Navyše som ešte nikdy neletel, takže sa teším.“

Vyhliadkový let štvormiestnym lietadlom CESSNA 172n zo súkromnej zbierky Georga Peneva trval pol hodiny. Pilotoval ho skúsený letec Ľubomír Safko. „Počasie nám vyšlo. Leteli sme vo výške 300 metrov. Bolo mi potešením pilotovať lietadlo, v ktorom sa táto milá akcia uskutočnila.“

Krstená kniha je v poradí tretia z pera spisovateľky z Medzilaboriec. Je o žene, ktorá sa preberie z kómy a nepamätá si posledné dva dni pred útokom, ktorý ju dostal do nemocnice. Vďaka snom odhalí šokujúcu pravdu a zisťuje, že jej manželstvo je obojstrannou fraškou. Slovo kámasútra v spojení s klamstvami má evokovať ich rozmanitosť. Príbeh nie je založený na pikantných scénach.

„Knihu som napísala za tri mesiace na ostrove Cyprus, kde som pracovala počas letnej sezóny posledných 6 rokov. Práve tam som s tímom potápačov v hĺbke 10 metrov pod vodou krstila aj svoj druhý román Nech prší, keď plačem. Krst debutového románu Amnestia na zradu sa konal v Humennom, meste, kde som sa narodila. Tieto udalosti vnímam veľmi osobne a spájajú sa mi s miestami a ľuďmi, ktorí majú v mojom živote význam. Som šťastná, že uvedenie mojej tretej knihy prebiehalo nad Prešovom. Je to skutočne prekrásne mesto a podieľalo sa na mojom formovaní,“ prezradila mladá spisovateľka.

Krstilo sa škótskou whisky, ktorú autorke darovali kamaráti z Libanonu v čase, keď na Cypre dokončovala záverečnú kapitolu. „Musela som im sľúbiť, že ju použijem pri krste. A sľuby sa majú plniť.“

Autorka žije momentálne na Slovensku. Na Cyprus plánuje cestovať už iba ako turista, nie ako zamestnanec v hotelovej reštaurácii, ako v posledných rokoch. Absolvuje besedy so svojimi čitateľmi a pracuje na ďalšej knihe.

Fan page: https://www.facebook.com/AndreaRimovaSpisovatelka

zdroj: Branislav Velebný

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky