NovinkyKam na koncert?FestivalyTopfest

Na tohtoročnom TOPFESTE lákali najmä IRON MAIDEN, SKA-P, ANTI-FLAG, EMIR KUSTURICA a už tradične KABÁT.

3 dni, 3 pódiá, 70 skupín  a tisícky verných fanúšikov – to bol TOPFEST 2013, ktorý na hlavnom pódiu ukončili popolnočným koncertom domáce Horkýže Slíže. Počasie nakoniec nesklamalo a napriek chladu už v posledný deň festivalu nekropili areál piešťanského letiska žiadne kvapky dažďa.

Záverečný deň festivalu sa niesol v znamení overených festivalových skupín ALKEHOL, TUBLATANKA, ČECHOMOR, HORKÝŽE SLÍŽE, či legendárnej skupiny Andyho Scotta SWEET. Vynikajúci koncert plný horúcich balkánskych hitov pronúkol svetoznámy režisér EMIR KUSTURICA a jeho NO SMOKING ORCHESTRA, neskôr narodených priviedli do varu zas americkí punkeri ANTI-FLAG. Jednoznačným headlinerom finálového večera však bol už po desiaty krát! Pepa Vojtek a jeho KABÁT!

Dušan Drobný: „Po tých rokoch som zvyknutý, že KABÁT je značka, ktorá dokáže pritiahnuť ľudí na TOPFEST, napriek tomu som každoročne príjemne prekvapený, aký skvelý koncert ponúknu a čo je najpodstatnejšie, že ľudia sa prídu na ich koncert zabaviť a to sa každoročne deje…Asi sa nám spojením s touto skupinou podarilo za 10 rokov vytvoriť taký malý fenomén…“

Pred začiatkom jubilejného 10. ročníka Topfestu organizátori avizovali, že pri oslave tohto malého jubilea by chceli mať všetky kapely, ktoré sa podieľali na rozvoji festivalu a boli pri nich už v začiatkoch.

Dušan Drobný: „Sme radi, že sme to dosiahli a že aj zo zahraničia sa nám tento rok podarilo dotiahnuť skvelé mená na čele s legendou Iron Maiden. Oslávili sme tak, ako sme plánovali, podľa informácii od našich lekárov, ktorí sa starali o zdravie návšetvníkov sme nezaznamenali žiadne vážnejšie úrazy a zranenia, čo nás teší najviac. Musíme sa však aj poučiť – a dodatočne sa ospravedlňujem za dhé rady pri vstupoch na Iron Maiden, mali sme dobré odporúčania na nový systém identifikačných pások, ktorý sa nám však neosvedčil a musíme sa na rok poobzerať po efektívnejšom a rýchlejšom systéme, ktorý nebude spôsobovať také problémy.“

Zmeny budú zrejme čakať aj tanečný stan, či si nájde svoje miesto aj v ďalšom ročníku festivalu je v tejto chvíli otázne. Skvelá zábava panovala aj počas vystúpenia Tomáša Klusa a skupín IMT Smile, Polemic, Desmod, Gladiator, Konflikt, Smola a hrušky, Rytmusa a Ega, ale aj Majka Spirita, ktorý ako jediný zo všetkých interpretov zažil počas celého svojho koncertu doslova „lejak“.

Dostatočná kapacita stanového mestečka, veľkokapacitné parkovacie plochy, ale aj dostatok pravidelne čistených toaliet, skvelá FUN ZÓNA, neprestajne fungujúci bungee jumping, let vrtuľníkom, ale aj tradičný megaohňostroj na záver – to všetko spoločne prispelo k zdarnému priebehu jubilejného Topfestu, no organizátor Dušan Drobný už v noci po koncerte Kabátu začal rozmýšľať nad rokom budúcim. „Laťka je poriadne vysoko, množstvo ďakovných emailov a odkazov do agentúry, že sme do Piešťan dotiahli Iron Maiden a tak splnili niektoré celoživotné sny nás veľmi tešia, no zároveň zaväzujú, aby ten ďalší ročník bol ešte lepší – sľubujem, že sa o to opäť pokúsime zo všetkých síl…!“ odkazuje na záver Dušan Drobný.

zdroj: Ján Kakaščík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky