NovinkyFestivaly

Na Bosoráku sa bude krstiť, súdiť a upaľovať

logo drist

Od piatku bude patriť športový areál v obci Bolešov 6. ročníku festivalu Bosorák v produkcii Odis Music a TaM Production. Festival odštartuje o 19.00 hod. výstrelom z dela. Piatkový program znesie prívlastok rockový a v sobotu sa predstavia punkoví interpreti. Okrem headlinerov Sama Tomečka s kapelou Free Inna Cage a Chiki – liki – tu – a  čaká na návštevníkov Bosoráka krst CD skupiny Uhol dopadu s názvom Na a čo?! alebo hostia z východného Slovenska – Poďme do práce, Sunbrigde a The Now. „Program sme žánrovo rozdelili na rockový a punkový večer s tým, že Chiki – liki – tu – a so Samom Tomečkom vystúpia v piatok. Z diskusie na našej webovej stránke viem, že ľudia sa v sobotu tešia na Poďme do práce a bonusom bude krst premiérového CD skupiny Uhol dopadu. Krstný otec albumu zatiaľ ostáva tajomstvom aj pre nás a preto čakáme, aké prekvapenie chlapci pripravia. Teší nás, že sa nám pôvodnú myšlienku, dať priestor amatérskym kapelám z okolia Dubnice nad Váhom, podarilo rozšíriť na festival s celoslovenským záberom,“ konštatoval riaditeľ ODIS Music a organizátor Bosoráka Edo Štencl, ktorý sa ako frontmen Drístu predstaví s kapelou v sobotu.

Počas dvoch festivalových dní nebude chýbať ani zaujímavý sprievodný  program. Zárukou dobrej zábavy bude moderátor Wolfo. Pripravený je dobrovoľný hasičský zbor s prenosnou požiarnou sústavou BPS 12, s ktorou sa v rámci recesie postaví proti fiktívnym demonštrantom. Premiéru na Bosoráku bude mať skupina historického šermu Vikont zo Sniny. Pevnou tradíciou ostáva v sobotu s úderom polnoci pálenie bosorky. „S členmi Vikontu sme sa dohodli, že pre bosorku pripravíme súd, na ktorom ju oficiálne odsúdime na trest upálením. Po súde ju postavíme ku kolu, obložíme drevom a zapálime. Ľudia si potom môžu od horiacej bosorky zapáliť cigarety a iné podobné zariadenia,“ poznamenal s úsmevom E. Štencl.

Z technických informácii treba dodať, že vstupné bude 5 EUR na dva dni a návštevníci festivalu sa môžu „ubytovať“ v stanovom mestečku. Mapu a ďalšie užitočné informácie nájdete na www.odis-music.sk.

Bosorak Poster

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky