NovinkyFestivalyUprising

Mladá reggae krv z Jamajky na Uprisingu

Na svoje piate výročie si festival Uprising pozýva množstvo jamajských gratulantov. Okrem už zverejnených veteránov Max Romea a Lee Scratch Perryho, prichádza svoju silu predviesť aj nastupujúca generácia reggae hudobníkov z Jamajky. Krásna speváčka so silným hlasom Etana a mladí rebeli Raging Fyah.

Jedna z najlepších vokalistiek Jamajky a rastúca talentovaná hviezda s prvotriednym hlasom Etana, príde v auguste očariť celé Zlaté Piesky.  Etana má pestré hudobné zameranie od reggae cez pop až po soul, a jej kvality potvrdzujú aj ocenenia od EME ako Najlepšia speváčka roka, Kultúrny umelec roka, či niekoľko cien za Najlepší album roka.

Jej druhý album Free Expresions minulý rok dokonca bodoval na popredných priečkach amerického Billboard Reggae Chart. Pochádzajú z neho hity ako “Free”, “People Talk” alebo reakcia na nepokoje na Jamajke pred dvomi rokmi “August Town”.

S Etanou vystúpia aj Raging Fyah, ktorí okrem jej hudobného doprovodu predvedú aj svoje vlastné skladby. Kapela na čele so spevákom a gitaristom menom Kumar Bent vydala minulý rok svoj debutový album Judgement Day, ktorý je veľmi pozitívne hodnotený ako na Jamajke tak aj v Európe. Odporúčame vám najmä skladby “Judgement Day”, “Running Away”, “Far Away” a pecku “Irie Vibe”. Skupina Raging Fyah vznikla v roku 2006, tvorí ju šesť skvelých hudobníkov, ktorí všetci začínali v kostolnom zbore a tak niet divu, že sú geniálne zohraní po speváckej aj inštrumentálnej stránke. Ich hudobné smerovanie sa dá najlepšie charakterizovať ako Roots Rock Reggae, a ich skladby sú pozdvihujúce a duše sa dotýkajúce.

Etana a Raging Fyah vystúpia na festivale Uprising v Bratislave 24. a 25. augusta. Lístky kúpite za 27 Eur do konca júna v sieti Ticketportal.

www.uprising.sk

www.fb.com/uprisingreggaefestival

zdroj: Silvia Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky