THE LEGITS BLASTNovinkyKam na koncert?Festivaly

MAJK SPIRIT PRVÝKRÁT NA THE LEGITS BLAST

MAJK SPIRIT A STRAPO, tak znejú mená slovenských rapperov, ktorí spoločne s interpretmi Moja Reč, Boy Wonder, Krok Spet, Boco & Špeker uzatvárajú šesticu slovenských účinkujúcich na 7. ročníku najmedzinárodnejšieho festivalu na Slovensku. Pre Majka, Moju Reč a Wondera to bude premiéra na festivale, na ktorom sa už predstavili mená,  ako napríklad Zverina, Separ, Ego, Lords of the Underground a M.O.P. Organizátori nám prinášajú zatial najbohatší slovenský line up v histórii festivalu. The Legits Blast 2016 prebieha 8 dní a zastrešuje viacero našlapaných projektov. Meno zahraničného headlinera môžete hádať na sociálnych sieťach festivalu a hrať o hodnotné ceny.

Jadro festivalu tvoria bboy & bgirl tanečníci, ktorí každoročne cestujú z rôznych kútov sveta priamo do Banskej Bystrice. Hlavnými lákadlami sú tanečné akcie Outbreak Europe, Undisputed a Rep Your Country. Tie majú charakter tanca, akrobacie, no hlavne vypätých tanečných bitiek, ktoré rozhodne treba vidieť a zažiť.

Outbreak Europe, ako súčasť festivalu The Legits Blast, sa každoročne koná posledný júlový víkend v Banskej Bystrici. Prevažná časť programu sa realizuje v Europa Shopping Center. Podujatie sa za tie roky stalo tradíciou a hip hopovým sviatkom pre ľudí z celého sveta, ale i občanov mesta.

Druhou, momentálne aj najviac rastúcou skupinou, sú slovenskí fanúšikovia Hip Hopu. Pre nich je pripravený Open Mic, Perfect Beat Challenge a highlightom je The Legits Blast Concert s renomovanými slovenskými a americkými rappermi, DJ-mi a funkovými kapelami. Súčasťou festivalu The Legits Blast sú aj sprievodné projekty Catch The Flava, 3×3 Basket, Graffiti a New Style Hustle.

the-legits-blast-2016-Kolaz-sk-rapperovThe Legits Blast 2015 privítal 1 300 tanečníkov zo 70 krajín sveta     a 1 400 ľudí z verejnosti. Sprievodný program v centrále bystrického shoppingu zasiahol viac ako 50 000 návštevníkov.

The Legits Blast je neobyčajný festival. Hudba, tanec a životný štýl sa tu miešajú a menia v nezabudnuteľné zážitky. Počas konania tejto hudobnej a tanečnej „nálože“  je všetko o neuveriteľných výkonoch a posúvaní svojich hraníc. Kým to neuvidíte, neuveríte…

Silné emócie, neuveriteľné výkony ľudí, zrýchlený pulz a zimomriavky na celom tele… Aj o tom bude The Legit Blast 2016. Street shows, street ball, tanečné battles a workshopy, relax a oddych, párty, graffiti, maliarske a fotografické expozície, koncerty slovenských a zahraničných interpretov, premietanie a diskusie na rôzne témy, príroda, detské súťaže a ešte omnoho viac. Tento festival jednoznačne spája ľudí, ktorí žijú tým, čo ich baví.

„Sny, túžby a vášne sú meradlom, ktoré určujú naše životné kroky. Veríme, že práve tí, ktorí zasvätia život svojej vášni, sú schopní dosiahnuť úspech, posúvať hranice, inšpirovať a meniť svet k lepšiemu.“

THE LEGITS BLAST 2016

Outbreak Europe (29. – 30. júl): svetový šampionát a jeden z top breakových eventov planéty

Graffiti Jam (29. – 30. júl): jam pre graffiti writters

Perfect Beat Challenge  (30. júl): jam pre hudobných producentov

Open Mic (30. júl): jam pre vyznávačov freestyle rapu

3×3 Basket (30. júl): basketbalový turnaj

The Legits Blast Concert (30. júl): koncerty s tučnou afterpárty

Rep Your Country (31. júl): unikátny šampionát národných tímov v breaku

Festival vyvrcholí v sobotu večer 30. júla veľkolepými koncertami na FunFón Open Air Stagei a afterpárty v klube Ministry of Fun. Atmosféru dotvoria pozvaní MCs a svetovo známi bboys, bgirls a graffiti writeri. O dokonalú hudobnú kulisu sa postarajú funkové kapely pred klubom a silne nabitý DJ line up.

Viac info tu:

www.thelegitsblast.com

www.facebook.com/thelegitsblast

www.instagram.com/thelegitsblast

Predpredaj lístkov: http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/7063/the-legits-blast-2016

zdroj: Miroslav Križan

Prečítajte si

Comments are closed.