THE LEGITS BLASTNovinkyKam na koncert?Festivaly

HIP HOP WORKSHOP PRE MLADÝCH TANEČNÍKOV POVEDIE AJ LACI STRIKE

Projekt Youth is the Future v rámci festivaluThe Legits Blast 2016 spojí nádejné tanečné talenty z krajín V4

Youth is the Future sa bude konať v banskobystrickom Europa Shopping Centre v sobotu 30. júla 2016 od 10:00 hod. Program bude pozostávať z tanečných, graffity a DJ workshopov, diskusií, battlov a aktivít s umelcami
z krajín V4. Worskhopy povedú známi tanečníci z Čiech, Maďarska, Poľska, za slovenskú tanečnú scénu sa ako mentor pred mladé talenty postaví úspešný tanečník Laci Strike.

Nie je to jednoduché učiť deti správne tancovať, to je zložitá vec. Stále nechápem, ako je to možné, že keď prídem na lekciu aj po toľkých rokoch, tak na mne visia ako ozdoby na vianočnom stromčeku (smiech). Ale nie. Treba zvoliť správnu formu a podsúvať im veci, ktoré sú v hip hope reálne zadefinovateľné, ale jemnejšou, detskou formou. Ich pohľad na tanec je čistý,“ hovorí Laci Strike, ktorého dvaja synovia zatiaľ podľa jeho slov veľmi netancujú.

Populárny slovenský tanečník je jedným z prednášajúcich na dni plnom workshopov a tanečných battlov Youth is the Future, ktorý je určený pre všetky deti a mládež do 18 rokov a je zadarmo. Registrácia na emailovej adrese youthisthefuture2016@gmail.com je potrebná v prípade, že sa chcú mladí tanečníci zúčastniť aj prestížneho tanečného battlu. Víťaz si odnesie ceny v celkovej hodnote až 200 €.

„Už niekoľko rokov sme hľadali cestu, ako osloviť aj inú cieľovú skupinu ako dospelých tanečníkov a verejnosť. Touto cestou sú deti a mladí, ktorí sú naša budúcnosť. Cieľom projektu je spojiť deti a mladých prostredníctvom tanca, hudby, hip hopu, ponúknuť im skutočné vzdelanie o hip hopovej kultúre, pričom chceme zachovať jednotu národov krajín V4. Naším zámerom je, aby sa z Youth is the Future stala tradícia a aby jednotlivé národy – slovenský, český, poľský a maďarský, cítili jednotnosť nielen na takýchto projektoch, ale aj v bežnom živote v zahraničí,“ hovorí Miro Križan, ktorý spolu s Martinom Gilianom stojí za organizáciou festivalu The Legits Blast 2016.

Youth is the Future bude súčasťou festivalu The Legits Blast 2016 v Banskej Bystrici vôbec po prvýkrát. Hudobno-tanečný festival v Banskej Bystrici sa pritom koná už siedmy raz a slovenský tanečník Laci Strike ho podporuje už od  svojho vzniku. Na stretnutie s medzinárodnou tanečnou komunitou sa každoročne teší: „To je akcia, keď neberiem žiadny job. Nikdy. Stretnem sa na parkete s chlapcami z celého sveta, a tak si pripomeniem ten skutočný tanečný pocit z mojich začiatkov, keď sme kšeftovali s kazetami s hudbou a miesto zrkadla som trénoval na môj „tieň“ z lampy. Na The Legits Blast splyniem s medzinárodnou masou plnou skutočného hip hopu a unikám pred fanúšikmi, toto je môj večer!“

Program Youth is the Future 2016

Visegrad Stage (átrium Europa Shopping Center, 30. júla 2016 od 10:00 hod.)

10:00 – 10:45 Funk Workshop Miss Bibi/CZ

10:45 – 11:30 Breaking Workshop Dora Aitner/HU

11:30 – 12:15 Street Dance Workshop Laci Strike/SK

12:15– 13:00  Obedová prestávka

13:00 – 13:45 DJ Workshop Plash & Dejot/PL

14:30 – 15:15 diskusia s hosťami podujatia – Laci Strike/SK, Miss Bibi/CZ, Ewil/SK, Dora Aitner/HU, Dejot/PL

15:15 – 16:45 Street Dance Battle 1vs1 do 18 rokov /Porota: Miss Bibi /CZ, Dora /HU, Dejot /PL

ESC Outdoor Stage  (pred hlavným vchodom do Europa Shopping Center)

14:00 – 14:45 Graffiti Workshop Ewil/SK

Ministry of Fun (všetky battle)

17:00 – 20:30 Finálový večer

19:40 – 19:50 1 vs 1 finále KIDS Breaking Battle

Lístky na festival The Legits Blast sú v predpredaji!

http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/7063/the-legits-blast-2016

Viac info o podujatí nájdete tu:

www.thelegitsblast.com

www.facebook.com/thelegitsblast

www.instagram.com/thelegitsblast

www.youthisthefuture.com

FB Event

https://www.facebook.com/events/1084571218302046/

zdroj: Miroslav Križan

Prečítajte si

Comments are closed.