NovinkyKam na koncert?FestivalyTopfest

KONFLIKT A EKTOMORF NA TOPFESTE!

Spevák The Exploited Wattie Buchan bol znova hospitalizovaný a preto ich manažment zrušil všetky vystúpenia skupiny až do novembra 2014! Hudobný festival Topfest tak ohlasuje trochu nečakane ďalšie meno známej skupiny, ktorá vystúpi v rámci blížiaceho sa 11. ročníka. V Piešťanoch okrem kultových punkových kapiel Toy Dolls a Marky Ramone´s Blitzkrieg zahviezdi aj najúspešnejšia maďarská trashmetalová skupina Ektomorf a jedno prekvapenie navyše! Bez nároku na honorár vystúpi aj domáca punková legenda skupina Konflikt.

Na tohtoročnom Topfeste, ktorý v dňoch 26. – 28. júna opäť prichýli piešťanské letisko, sa predstavia už skôr avizované absolútne legendy žánru, ktoré mu vdychujú pečať od 80. rokov. Na jednom pódiu sa stretnú britskí Toy Dolls, ako aj formácia Marky Ramone´s Blitzkrieg s pôvodným bubeníkom fenomenálnych The Ramones hrajúca hity známeho predchodcu a najnovšie aj skupina Zoltána Farkasa Ektomorf.

Ektomorf založili v roku 1994 bratia Farkasovci Zoltán a Csaba, keďže sú obaja z časti rómskeho pôvodu, vo svojich textoch rieši táto metalová smršť z malej maďarskej dedinky neďaleko rumunských hraníc témy ako rasizmus, či nenávisť medzi ľuďmi. Často sú porovnávaní so skupinami Sepultura, alebo Soulflya ich hudobný štýl za akýsi „sepulfly“…Tento rok v januári vydali zatiaľ svoj ostatný album Retribution, po ktorom nasledovalo úspešné americké turné. V súčasnosti tvorí skupinu štvorica hudobníkov: Zoltán Farkas /gitara, spev/, Szabi Murvai /basová gitara/, Róbert Jaksa /bicie/ a Tamás Schrottner /gitary/.

Namiesto jednej odhlásenej nakoniec Topfest ponúka hneď dve skupiny navyše, pretože maďarský Ektomorf nakoniec doplní aj slovenský Konflikt. Spevák a gitarista skupiny Jury: “Po tom, čo sme sa dozvedeli do akej nezávideniahodnej situácie sa dostali organizátori Topfestu, sme si v skupine povedali, že máme ako kapela, ktorá vyrastala na The Exploited a neskôr si s nimi niekoľkokrát zahrala a skamarátila aj morálnu povinnosť voči punkerom, ktorí sa tešili na svoju obľúbenú skupinu a majú už doma zakúpené vstupenky…Takže rušíme kapelovú dovolenku a vystúpime dokonca bez nároku na honorár!“.

Organizátor Dušan Drobný: „Samozrejme, že nás vzniknutá situácia okolo The Exploited neteší, ale choroby si človek nevyberá, takže sme sa snažili za posledných pár hodín vyriešiť túto nečakanú absenciu a myslím, že aj na základe ohlasov zo sociálnych sietí sme urobili dobre. Viacerí nám písali, prečo Konflikt chýba v tohtoročnej zostave – no po tomto víkende to už neplatí a my sa na ich koncert veľmi tešíme!

Teší sa aj samotná skupina, ktorá sľubuje nový koncertný program, predstaví nové účesy a tiež staronovú zostavu, ktorá vraj ponúkne ešte tvrdšiu show plnú starých dobrých hitov.

Ektomorf a Konflikt dopĺňajú zoznam interpretov tohtoročného Topfestu, ktorého headlinermi budú Thirty Seconds to Mars a Helloween. Okrem nich na našom najväčšom rockovom open air festivale vystúpia aj Sabaton, Kabát, D.A.D., Team, Horkýže Slíže, Tomáš Klus, Mandrage, Zóna A, Desmod a ďalší. Vstupenky sú naďalej v predpredaji v sieti Ticketportal.
Viac info o vstupenkách na www.topfest.sk, alebo najrýchlejšie informácie pre viac ako 26 000 fanúšikov na http://www.facebook.com/topfest.sk

zdroj: topfest.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky