NovinkyKam na koncert?FestivalyTopfest

KABAT CHYSTÁ NARODENINOVÚ MEGASHOW!

Jedna z najpopulárnejších českých skupín odohrá tento rok len dva koncerty – prvý z nich už o necelé tri týždne v Piešťanoch na festivale Topfest. Kabáti sľubujú šou, aká tu ešte nebola!

Česká rocková legenda oslavuje tento rok už neuveriteľné 25. výročie na scéne a k nemu si nadelí dve koncertné porcie. Kým doma v Česku špeciálnu šou predstaví až v septembri, na Slovensku zahrá svoj jediný tohtoročný koncert u nás už 26. júna v rámci festivalu Topfest.

Kabáti sa na toto vystúpenie svedomito pripravujú – hoci na slovenskom rockovom festivale sú pravidelnými hosťami, tentoraz sľubujú výnimočný zážitok. Do Piešťan privezú svoj premiérový program, ktorý predstavia na veľkolepej scéne. Sekundovať im na nej bude ich hudobný hosť, dánska skupina D-A-D. „Obrovské pódium sme objednali z Poľska. Produkcia Kabátu avizuje, že stavať sa bude asi päť dní vrátane strechy a inštalácie celej techniky. Podieľať sa na tom bude 60 technikov kapely,“ hovorí Dušan Drobný z organizačného tímu Topfestu.
Kabát teda svoju štvrťstoročnicu berie naozaj vážne. Celý megakoncert, ktorý otvorí 11. ročník Topfestu už v prvý deň festivalu, sa odohrá na scéne s plochou vyše 400 štvorcových metrov s veľkými LED obrazovkami a vyše 300 svetelnými zdrojmi. „Techniku do Piešťan privezie osem plne naložených kamiónov,“ dopĺňa Drobný.

Kabáti sa tak očividne snažia prekonať aj oslavy svojich 20. narodenín, na ktorých sa pred piatimi rokmi v Prahe zúčastnilo okolo 60-tisíc divákov, čo znamenalo u našich západných susedov hudobnú udalosť roka. Koncert na Vypichu, kde rockeri zahrajú aj tentoraz, diváckym záujmom s prehľadom prekonal aj koncerty Metallicy, Red Hot Chilli Peppers či Madonny v českej metropole.

Zrejme najúspešnejšia česká kapela súčasnosti koncertne pauzuje už od vlaňajšej jesene a po dlhšej odmlke sa pred davy priaznivcov vráti práve na Topfeste. Okrem prípravy programu pre výročný koncert sa Kabát aktuálne venuje aj nahrávaniu nového albumu, na ktorý fanúšikovia čakajú už vyše troch rokov. Vyjsť by mohol ešte v lete, hoci kapela presný dátum neuvádza. Kto vie, či si českí rockeri pripravia v playliste ochutnávky aj z novej štúdiovky, istotou ale je, že v rámci ich megašou na piešťanskom letisku nebudú chýbať najväčšie hity. A že ich nie je málo! Kabát má dosiaľ na svojom konte desiatku albumov, ktoré sa hemžia notoricky známymi piesňami.

Skupina hrá od svojho oficiálneho začiatku v roku 1989 v nezmenenej zostave Josef Vojtek (spev), Oto Váňa (gitara), Radek Hurčík (bicie), Milan Špalek (basgitara) a Tomáš Krulich (gitara). Na konte má sedem víťazstiev v ankete Český slávik.

Vystúpenie Kabátu bude na tohtoročnom Topfeste patriť nesporne k najväčší lákadlám. Okrem českej formácie sa na festivale predstavia aj headlineri Thirty Seconds To Mars a Helloween, ako aj Sabaton, Torr, Marky Ramone´s Blitzkrieg, The Toy Dolls, Tomáš Klus, Mandrage, Team, Horkýže slíže, IMT Smile, Desmod, Zóna A, Zoči voči a ďalší. V predaji sú trojdňové permanentky za zvýhodnenú cenu 43 eur, ako aj jednodňové vstupenky. K dispozícii je aj limitovaný počet VIP permanentiek.

Vstupenky sú naďalej v predpredaji v sieti Ticketportal.
Viac info o vstupenkách na www.topfest.sk, alebo najrýchlejšie informácie pre viac ako 26 000 fanúšikov na http://www.facebook.com/topfest.sk

zdroj: topfest.sk

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky