Sziget festivalNovinkyKam na koncert?Festivaly

Jednou ranou na Sziget – známych je 6 semifinalistov

Dvanásť kapiel sa zúčastní II. kola súťaže o koncert na Sziget festivale 2015. Priamym postupujúcim do finále sú český Vees. Víťaz súťaže bude známy po májových koncertoch v Bratislave, Prahe a v Brne.

Odborná porota vybrala šesť slovenských a šesť českých kapiel do druhého kola súťaže Jednou ranou na Sziget. Do finále súťaže pošlú poslucháči Radia_FM hlasovaním jednu z týchto kapiel: Nvmeri, Purist, Fallgrapp, Talkshow, Fresh Out Of The Bus a Bloom. V Česku zabojujú o postup Zrní, Kittchen, Nylon Jail, Kieslowski, Ghost of You a Calm Season. Najvyššie hodnotenie poroty v prvom kole získala kapela VEES, ktorá postupuje priamo do finále. Do súťaže sa prihlásilo 82 kapiel zo Slovenska a 128 z Česka.

Hrať na najlepšom festivale Európy v rovnaký deň ako Robbie Williams alebo Florence and the Machine. V deň, kedy sa v areáli bude pohybovať 85 tisíc návštevníkov. Taká bude odmena pre víťaza súťaže Jednou ranou na Sziget. K tomuto cieľu sa však musí dopracovať vybrané kapely cez ďalšie dve kolá. Na Rádiu_FM v nedeľu 22. marca o 19:00 a v českom Radiu 1 vo štvrtok 19. marca bude špeciálne vysielanie, prostredníctvom ktorého poslucháči vyberú ďalších dvoch finalistov. Traja vybraní finalisti sa stretnú v koncertom súboji z ktorého vzíde víťaz a kapela, ktorá bude reprezentovať Slovensko a Česko v auguste v Budapešti. Finálové kolá koncertov sa budú konať v troch mestách – 4. mája v Bratislave (KC Dunaj), 5. mája v Prahe (Roxy) a 6. mája v Brne (Fléda).

https://www.youtube.com/watch?v=k_JqgPOJBpA&feature=youtu.be

Sziget festival 2015 sa uskutoční od 10. do 17. augusta na krásnom zelenom ostrove v centre Budapešti. Každoročne na festivale koncertujú aktuálne hviezdy hudobného neba, ale aj rokmi overené legendy. V rámci tohtoročného festivalu sú medzi doteraz potvrdenými účinkujúcimi aj Robbie Williams, Florence and the Machine, Martin Garrix, Gogol Bordello, Alt-J, Passenger, Ella Eyre, Babylon Circus a mnohí ďalší. Sziget festival bol v roku 2011 a v roku 2014 vyhlásený za najlepší veľký festival v Európe. Viac informácií o festivale, programe a kapelách nájdete na http://sk.szigetfestival.com alebo FB stránke www.facebook.com/szigetSK.

Sziget2015_FB_22022015Súťaž vyhlasuje zástupca festivalu Sziget pre Českú republiku a Slovensko.

Priebeh súťaže:

1. kolo – Interpreti / kapely sa mohli prihlásiť do súťaže do 8. 3. 2015. Porota vybrala 6 kapiel z každej krajiny, ktoré postúpia do 2. kola súťaže.

Slovensko – Nvmeri, Purist, Fallgrapp, Talkshow, Fresh Out Of The Bus, Bloom

Česká republika – Zrní, Kittchen, Nylon Jail, Kieslowski, Ghost of You, Calm Season

Priamym postupujúcim je VEES s najvyšším počtom hlasom od poroty.

2. kolo – Súťaž bude pokračovať v partnerských rádiách. O víťazovi z danej krajiny (jeden víťaz z ČR a jeden zo SR) rozhodnú poslucháči rádií. Víťaza pre ČR vyberú poslucháči Radia 1 (19. marca), víťaza zo Slovenska potom poslucháči Rádia FM (22. marca o 19:00).

3. kolo FINÁLE – V týždni od 4. do 10. mája čakajú 3 vybrané kapely koncerty v 3 mestách – 4.5. v Bratislave – KC DUNAJ, 5.5. v Prahe ROXY a 6.5. v Brne – FLÉDA. Víťaza vyberú návštevníci koncertu. Každý návštevník koncertu s platnou zakúpenou vstupenkou môže na danom koncerte hlasovať za svojho favorita. Hlasy jednotlivých kapiel sa sčítajú, víťazí kapela s najväčším celkovým počtom hlasov zo všetkých odohraných koncertov. Vyhlásenie víťaza súťaže prebehne v Brne v klube Fléda.

zdroj: Silvia Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.