Sziget festivalNovinkyKam na koncert?Festivaly

Sziget už o dva týždne, Slováci sa vo veľkom chystajú najmä na Shawna Mendesa a Arctic Monkeys

Dua Lipa, Kendrick Lamar, Lana Del Rey, Mumford and Sons či Gorillaz – aj títo headlineri tohtoročného Szigetu sa môžu tešiť na hojnú účasť slovenských fanúšikov. Pre Slovákov je to skvelá šanca pozrieť si koncerty hviezd, ktoré sa v najbližšom období na Slovensku koncertovať nechystajú. Budapeštiansky Sziget, ktorý patrí medzi najlepšie európske festivaly, sa bude konať od 8. do 14. augusta. Kompletný program a info je na webe www.szigetfestival.com/sk.

V programe Szigetu, ktorý sa odohráva na viac ako 30-tich programových miestach, návštevníkov lákajú najmä tieto mená:

  1. august – Kendrick Lamar, Lykke Li, Stormzy, Clean Bandit, Strapo (SK)
  2. august – Gorillaz, Bonobo Live, Cigarettes After Sex
  3. august – Lana Del Rey, Parov Stelar, The Kooks, Asaf Avidan
  4. august – Mumford and Sons, Bastille, Fink, Peter Aristone (SK)
  5. august – Dua Lipa, Liam Gallagher, Kaleo, Wolf Alice
  6. august – Kygo, Shawn Mendes, MO, Milky Chance
  7. august – Arctic Monkeys, The War On Drugs, Zara Larsson, Gogol Bordello

Kompletný program – http://bit.ly/Sziget2018_schedule

SZ18_vbk_dualipaSziget festival trvá sedem dní, v predaji sú však aj 3-dňové permanentky či jednodňové lístky. „Tešíme sa, že Sziget si Slováci obľúbili a každoročne ho navštevujú v hojnom počte. Niektorí pricestujú na celý festival, mnohí strávia na Szigete a v Budapešti len jeden či dva dni,“ prezradila slovenská PR manažérka festivalu Silvia Turnerová: „Na Sziget je možné kúpiť aj jednodňové lístky, čo je obrovskú výhoda pre fanúšikov, ktorí si chcú pozrieť koncert svojho hudobného miláčika. Cena jednodňovej vstupenky je aktuálne 79 €. Okrem koncertu svojho obľúbenca však môžu vidieť desiatky ďalších koncertov. Strávia pekný deň na zelenom ostrove a zadarmo si môžu pozrieť atrakcie ako cirkus, veľké pouličné šou či navštíviť Sziget pláž.“

SZ18_vbk_lanadelreySziget festival je známy nielen skvelým hudobným programom, ale aj jedinečným prostredím a atmosférou. Festival sa odohráva na zelenom ostrove v širšom centre Budapešti. Popri stovkách koncertov na takmer 30tich rôznych pódiách je pre fanúšikov pripravený bohatý sprievodný program. Cirkusové šapitó s predstaveniami najlepších akrobatov, divadelné predstavenia, veľké šou pouličných umelcov, maďarská folklórna dedinka či rôzne športoviská, to je len časť lákadiel. Ostrov slobody, ako festivalový areál fanúšikovia nazývajú, bude dýchať vizuálnym umením, ktoré bude sprevádzať Szigeťanov na každom kroku.

Bližšie informácie o programe a vstupenky nájdete na webe festivalu – www.szigetfestival.com/sk.

zdroj: Silvia Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.