Žákovic Open FestivalNovinkyKam na koncert?Festivaly

Ivan Mládek a jeho Banjo Band zvalcujú Žákovic Open vtipom a veselou hudbou!

Festivalu Žákovic Open príde zablahoželať k 15.výročiu aj legendárny spevák, hudobník, textár a humorista Ivan Mládek! Známy hudobník a jeho Banjo Band zabaví publikum v Trenčianskych Bohuslaviciach overeným repertoárom a ostrieľaným situačným humorom. Od 24. do 25. júla zaleje Žákovic Open dobrá nálada a vynikajúca hudba. Najväčšie hity na ňom odpália okrem Ivana Mládka a Banjo Band aj kapely Hex, Polemic, Mig 21, Le Payaco, Slobodná Európa, Billy Barman, Cpt. Slice, O.B.D., Walter Schnitzelsson, Hviezda, Bad Karma Boy a Žena z lesoparku. Nenechajte si ujsť akciu známu priateľskou atmosférou, výbornou muzikou a krásnym prostredím!

Festivalu Žákovic Open k 15-tym narodeninám osobne zablahoželá aj česká legenda Ivan Mládek a jeho kapela Banjo Band! Známy spevák, hudobník, textár a humorista Ivan Mládek sa na publikum v Trenčianskych Bohuslaviciach veľmi teší. V krásnom prostredí Bošáckej doliny si 24. a 25. júla fanúšikovia na Žákovic Open vychutnajú dávku situačného humoru a vtipné skladby Ivana Mládka a Banjo Band.

IMG_2134„Prajem Žákovic Open, aby na vašom festivale nikdy nezačali padať krúpy, aby sa nikdy nezrútilo pódium a nikdy z neho neboli diváci vyhnaní policajnými obuškami. Pretože to všetko sa na festivaloch môže stať. Už niekoľkokrát sme hrali v Trenčíne aj v Bohuslaviciach, ale v Trenčianskych Bohuslaviciach myslím, že ešte nikdy. A tak sa na tento festival dvojnásobne tešíme. Na veľkom dave máme  možnosť overiť si, že sú naše piesne ešte stále v povedomí a že sa na pódiách ešte nejaký čas budeme potácať.“  Vtipne konštatuje Ivan Mládek.

Na festivale odznejú hity ako „Jožin z Bažin“, „Dáša Nováková“ a veľa ďalších z dlhoročnej tvorby Ivana Mládka a Banjo Band. Koncerty českého speváka a humoristu sú známe nepolitickým a neangažovaným humorom, ktorý diváka predovšetkým pobavia.

 „Slovenské publikum je k nášmu vysokému veku a  senilite prinajmenšom tak tolerantné ako české. Teraz som samozrejme nemal na mysli naše podstatne mladšie spievajúce komičky. Na žiadnom našom predstavení neprekročíme svoj tieň, hudba bude stále v rovnakom duchu, hovorené slovo tiež stále v rovnakom duchu a obsadenie taktiež rovnaké. Ospravedlnili sa mi len tí, čo už zomreli. Ospravedlnenie som im uznal.“ Vtipkuje Ivan Mládek.

Koncertu Ivana Mládka a Banjo Band na Žákovic Open sa nevie dočkať aj usporiadateľ festivalu Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

plagat 2015„Pre náš festival je Ivan Mládek a jeho Banjo Band absolútna pecka, o ktorú sme sa snažili už zopár rokov. Jeho koncerty sú vždy veľmi príjemným osviežením letných festivalov. Inteligentný humor, skvelé pesničky a k tomu obrovský nadhľad. To je Ivan Mládek.“ Uzavrel s nadšením Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Žákovic Open je výnimočný hudobný festival pri dedine Trenčianske Bohuslavice, na ktorom sa už 15 rokov stretávajú kamarátske kapely. Najväčšie hity na ňom odpália okrem Ivana Mládka a Banjo Band aj kapely Hex, Polemic, Mig 21, Le Payaco, Slobodná Európa, Billy Barman, Cpt. Slice, O.B.D., Walter Schnitzelsson, Hviezda, Bad Karma Boy a Žena z lesoparku. Posledný júlový víkend si priaznivci dobrej zábavy okrem vynikajúcich hudobníkov užijú množstvo súťaží a tradičnú svetovú raritu – futbalový zápas medzi kapelami a návštevníkmi Žákovic Open.

Lístky na festival Žákovic Open si fanúšikovia môžu kúpiť prostredníctvom siete www.predpredaj.sk, v Penzióne Žákovic alebo v predajni Dr. Horák na Medenej ulici v Bratislave. Všetky potrebné informácie o 15. ročníku hudobného festivalu Žákovic Open nájdete na  www.zakovicopen.sk alebo facebookovej stránke www.facebook.com/zakovicopen.

zdroj: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.