NovinkyKam na koncert?FestivalyFM4 Frequency

Festival FM4 Frequency už o dva mesiace: Linkin Park, Kendrick Lamar, The Prodigy, Ellie Goulding aj Alt-J len kúsok od Slovenska!

Hviezdy ako Linkin Park, Kendrick Lamar, The Prodigy, The Chemical Brothers, Alt-J, Interpol, The Offspring, Casper, Ellie Goulding, Major Lazer alebo Martin Garrix prídu zablahoželať k 15-tym narodeninám festivalu FM4 Frequency už o dva mesiace. Počas víkendu 20. – 22. augusta 2015 v rakúskom meste St.Pölten vypukne jeden z najvýznamnejších európskych hudobných festivalov a tradičná bašta aj pre návštevníkov zo Slovenska. Vstupenky na Slovensku predáva sieť Eventim.sk.

Festival FM4 Frequency je kultová akcia v príjemnom prostredí, ktorú treba zažiť na vlastnej koži. Dva festivaly na jednom mieste a zhruba 120 rôznych vystúpení na 8 scénach počas troch dní. Festival, kde sa neviete rozhodnúť, na ktorý koncert bežať skôr. Mesto St. Pölten je navyše vzdialené od Bratislavy len 150 kilometrov, čo výrazne uľahčuje dopravu na akciu. FM4 Frequency je rozdelený na Day Park a Night Park, no na rozdiel od minulosti sú tieto zóny prepojené. Denná zóna s názvom Day Park ponúka koncerty rockových a alternatívnych interpretov. Night Park sa zasa orientuje na tanečné veci. Celý festivalový park ponúka okrem hudby a zábavy aj množstvo zelene, športový areál, výtvarné session či gastronomickú zónu.

História:

002_mainstage_002FM4 Frequency festival má za sebou 14 rokov existencie, cez leto oslávi okrúhle 15-te jubileum. Prvý Frequency festival sa konal v roku 2001 vo Viedni, nasledujúcich sedem ročníkov sa uskutočnilo v Salzburgu a od roku 2009 podujatie hostí St. Pölten. V roku 2009 boli headlinermi festivalu legendárni Radiohead, o rok neskôr Muse a v roku 2011 Foo Fighters. Okrem nich sa na podujatiach v ostatných rokoch predviedli takí interpreti ako System of a Down, Oasis, Franz Ferdinand, Kasabian, Rise Against, Pendulum, Mumford & Sons, The Prodigy, Massive Attack, Billy Talent, Skunk Anansie, LCD Soundsystem, NOFX, Weezer, Queens of the Stone Age,, Franz Ferdinand, Morrissey, Interpol, R.E.M., Nine Inch Nails, The Roots alebo Hurts.

Vstupenky:

Klasická permanentka na Frequency festival sa predáva v sieti Eventim za 151,40 eura, VIP permanentka stojí 230,40 eura. V predpredaji sú aj klasické a VIP permanentky s parkovaním pre karavan. St. Pölten je od Bratislavy vzdialený 150 kilometrov, približne 90 minút cesty autom. Z hlavnej stanice v St. Pölten bude opäť premávať kyvadlová doprava. Kapacita areálu je približne 45-tisíc ľudí na každý deň.

Predpredaj: http://www.eventim.sk/sk/umelec/fm4-frequency-679/profile.html

Viac info:

https://www.facebook.com/fm4frequency.sk

zdroj: Tomáš Holetz

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky