FestivalyNovarock

Iron Maiden, Linkin Park aj System of a Down len 40 km od Bratislavy!

NICKELSDORF – Najväčší rockový festival v širokom okolí – rakúsky Nova Rock – štartuje už o 40 dní presne 40 kilometrov od Bratislavy! Náhoda? To veru nie!

Nova Rock každoročne navštevujú stovky Slovákov. Láka ich najmä atraktívny trojdňový program s koncertami kapiel, aké na Slovensku tak skoro nevystúpia. A to všetko za cenu vstupenky na jeden veľký koncert!

Na plagáte júnového Nova Rocku žiaria mená hviezd ako Iron Maiden, System of a Down, Linkin Park, Motorhead, 30 Seconds to Mars, Volbeat, Korn, The Darkness, Wolfmother, In Flames, Guano Apes či 3 Doors Down. Akcia ponúkne tri dni nabité hudbou, tri pódiá a vyše 50 tisíc návštevníkov každý deň. Každoročne navštevuje toto jedinečné podujatie  vyše 2000 Slovákov, ich počet pritom stúpa každým rokom o niekoľko stoviek. Hlavným argumentom je hlavne blízkosť nášho  hlavného mesta, jednoduchá doprava a bezkonkurenčný program.

Areál

Organizátori festivalu nedávno podpísali zmluvu na prenájom areálu Pannoniafields II do roku 2016. Tradičné miesto konania Nova Rocku sa teda ďalších 6 rokov nebude meniť. Priestor sa rozkladá na lúkach pri obci Nickelsdorf. Festivalový areál je obklopený stanovými mestečkami, kempingom a viacerými rozľahlými parkoviskami. Nechýba ani adrenalínový park, rôzne zábavné scény, tetovacie salóny, obchodíky s oblečením a doplnkami, veľké gastro centrum či nočný tanečný stan. Odvážlivci môžu vyskúšať aj metalové karaoke či súťaž v hraní na „air guitar“.

Doprava

Siedmy ročník Nova Rocku sa bude konať v dňoch 11. – 13. júna 2011 pri rakúskej dedinke Nickelsdorf, len 40 kilometrov od Bratislavy.  Z Bratislavy je najjednoduchšia doprava vlakom. Zo železničnej stanice Petržalka premáva pravidelný spoj priamo do Nickelsdorfu. Zo železničnej aj autobusovej stanice v Nickelsdorfe zriadili organizátori kyvadlovú dopravu priamo k bránam festivalu. Pre motoristov je ideálne zaparkovať nedaľeko stanového mestečka (v cene vstupenky) a pešo sa voľne pohybovať po areáli.

Vstupenky

Permanentky i jednodňové vstupenky predáva na Slovensku exkluzívne sieť Eventim. V cene vstupenky je voľný pohyb po celom areáli, parkovisko, stanové mestečko aj sociálne zariadenia. Pri vstupe na festival sa platí ekologický depozit 5 €. Návštevník však dostane plastové vrece na odpad a ak ho pri odchode z festivalu vráti aspoň z polovice zaplnené, depozit mu vrátia.

 

Predaj vstupeniek online:

http://www.eventim.sk/sk/vstupenky/nova-rock-2011-nickelsdorfbgld-pannonia-fields-ii-82565/event.html

 

Nova Rock 2010 – video

Viac info:

http://www.novarock.at

redakciu informoval Tomáš Holetz, Skalar Entertainment

 

Prečítajte si

Comments are closed.