Novinky

Novinka na hudobnej scéne – s debutom prichádza kapela Švepes!

Mladá ružombersko-banskobystrická kapela Švepes vydáva vo vydavateľstve PJ RECORDS svoj debutovýalbumKapela, ktorú tvoria HLAVO – spev a gitara, BUKO – klávesy, MOMO – bicie a KUBRO – basová gitara, sa po dvoch rokoch spoločného fungovania rozhodla pre nahratie a vydanie svojho prvého oficiálneho debutového CD.

Album sme nahrávali u Peťa Dobríka v banskobystrickom štúdiu PJ Sound Studio. Pred rokom sme sa zapojili do súťaže, ktorú organizovalo práve toto štúdio. Vtedy nás vybrali s pesničkou „Emil“ medzi 15 kapiel, ktoré vyšli na kompilácii Volume 1.  Spolupráca pri tejto nahrávačke bola veľmi príjemná a priateľská a my sme práve vtedy hľadali štúdio, kde budeme nahrávať album, preto sme sa rozhodli pre túto možnosť. Čo sa týka producenta, Peťo Dobrík nám vo veľa veciach poradil a je to výborný muzikant s dobrými nápadmi. Proste tu nebolo čo riešiť 🙂 a boli sme radi, že sa toho ujal,“ prezradil bubeník kapely MOMO.

Ako sami tvrdia, hrajú „alternatívny rock“na tvorbe hudby sa podieľali všetci členovia kapely, pesničky otextoval spevák HLAVO.
Na album sme si pozvali viacerých hostí, ktorí nám nahrávali doprovodné nástroje alebo spievali.  Zo všetkých spomeniem napr. Janku Kozákovu, speváčku z Mukatada či Branislava Jóbusa z Karpatských chrbátov,“ doplnil informácie o albume bubeník MOMO.


Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky