NovinkyKam na koncert?

Najslávnejšie melódie z broadwayských muzikálov v podaní Českej filharmónie a hviezd newyorskej scény zaznejú v bratislavskej Slovnaft Aréne

Česká filharmónia pod vedením amerického dirigenta Keitha Lockharta uvedie vo februári 2016        štyri exkluzívne koncerty s názvom Best Of Broadway. V Bratislave, Prahe, Brne a v Ostrave vo výpravnej show zaznejú najslávnejšie a najznámejšie muzikálové hity svetových autorov. Diváci sa môžu tešiť na skladby ocenené mnohými oceneniami vo výnimočnom podaní špičkových sólistov z broadwayských scén, akými bezpochyby sú Ashley Brown (soprán), Marin Mazzie (mezzosoprán), Jason Danieley (tenor) a Rodney Earl Clarke (bass).

Večer plný hviezdnych melódií najpopulárnejších skladieb svetových muziálov – od West Side Story cez Bedárov, Cats, Fantóma opery až po Chicago, Evitu a Mamma Mia!.Na Slovensko a do Českej republiky privezieme to najlepšie zo slávnej histórie i súčasnosti Broadway,“ uviedol dirigent Keith Lockhart, ktorý od roku 1995 vedie slávny Boston Pops Orchestra. Sériu koncertov, ktoré sa už nebudú opakovať, odohrá Česká filharmónia pre umocnenie výnimočného večera, na scéne doplnenej vizuálnymi efektami a veľkoplošnými projekciami

Najprestížnejšie české hudobné teleso, Česká filharmónia, ponúkne muzikálové melódie v interpretácii broadwayských hviezd po prvýkrát. Repertoár dvojhodinovej show predstaví originálne podanie skladieb ako Maria, The Phantom of The Opera, I Dreamed a Dream, Dancing Queen, Hello, Dolly či Don’t Cry for Me, Argentina.

Vstupenky na bratislavský koncert 5.2.2016 v Slovnaft aréne sú v predaji v sieti Ticketportal :

https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=60152

Do 31.7.2015 platí 20% zľava

Do 31.8.2015 platí 10% zľava

2.2. 2016 Praha, O2 aréna

3.2. 2016 Brno, Kajot aréna

4.2. 2016 Ostrava, ČEZ aréna

5.2. 2016 Bratislava, Slovnaft Aréna

Česká filharmónia

Keith Lochart Conductor of The Boston PopsČeská filharmónia sa čoskoro po založení v roku 1896 stala najvýznamnejším českým symfonickým orchestrom a už pred 1. svetovou vojnou si na evrópskych scénach vybudovala značné renomé. Do histórie orchestra sa počas sto devätnástich rokov jeho existencie zapísala celá rada českých i zahraničných osobností. Česká filharmónia si v súčasnosti znovu vydobyla povesť jedného z najzaujímavejších inštrumentálnych telies na svetových pódiách. Spolupracuje s významnými sólistami, pravidelne vystupuje v najvýznamnejších svetových koncertných sálach, okrem iných v sále Berlínskej filharmónie či tokijskej Suntory Hall, Carnegie Hall a v sále NCPA v Pekingu. So svojim šéfdirigentom Jiřím Bělohlávkom podnikla úspešné turné po Chorvátsku, Taliansku, Japonsku, Nemecku, Poľsku, Slovinsku, Spojených arabských emirátoch, Španielsku, Švajčiarsku a Veľkej Británii. Za svoje pôsobenie získlala množstvo prestížnych ocenení.

http://www.ceskafilharmonie.cz/

ASHLEY BROWN – soprán

Pôvodná predstaviteľka titulnej role broadwayského muzikálu „Mary Poppins“, za ktorý obdržala prestížnu ceny Outer Critics a Drama League. V New Yorku hrala v divadelnej adaptácii Disneyho filmu „The Beauty and The Beast“. Vystupuje s poprednými orchestrami USA i Veľkej Británie, hosťovala v BBC Orchestra po boku Josha Grobana. Štyrikrát spievala na špeciálnom cykle koncertov – the New York Pops at Carnegie Hall.

www.ashleybrownonline.com

www.facebook.com/AshleyBrownonline

twitter: AshleyBrown9

MARIN MAZZIE – mezzosoprán

Jason DanieleyPhoto: Mike SharkeyBola trikrát nominovaná na cenu Tony a naposledy na Broadwayi úspešne účinkovala v roku 2014 v muzikálovom spracovaní filmu Woodyho Allena Výstrely na Broadwayi. V New Yorku a v Londýne hrala v predstaveniach Next to Normal, Kiss Me, Kate, Monty Python’s Spamalot, Ragtime, Passion, Man of LaMancha a The Vagina Monologues.

Absolvovala koncertné vystúpenie v Carnegie Hall, hosťovala v Newyorskej filharmónii a v Lincoln Centre New York spievala na poctu Sondheim: The Birthday Concert.

@MarinMazzie @MarinAndJason

JASON DANIELEY – tenor

V súčasnosti účinkuje v broadwayskom muzikále The Visit na motívy hry Friedricha Dürrenmatta. So svojou manželkou Marin Mazzie vytvoril ústrednú dvojicu muzikálu Next to Normal a patrí k pôvodnému broadwayskému obsadeniu muzikálovej komédie The Full Monty. Je častým hosťom koncertov popredných symfonických telies, spieval s Newyorskou filharmóniou a s the BBC Pops Orchestra.

www.jasondanieley.com

RODNEY EARL CLARKE – bass

Účinkoval v novej verzii broadwayského muzikálu Leonarda Bernsteina, On the Town a režisér Kenneth Branagh ho obsadil do filmovej verzie Mozartovej opery Čarovná flauta. V londýnskej Royal Albert Hall spieval na evente The Broadway Sound Prom a u berlínskych filharmonikov debutoval v koncertnej verzii opery George Gershwina Porgy & Bess.

http://rodneyearlclarke.com

 zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky