Festivaly

Dobrý Festival

dievcatkoPrešov, prírodné kúpalisko Delňa
26.-28.jún 2009

Prešov známy v muzikantskom žargóne ako slovenský Liverpool, pýšiaci sa najväčším počtom muzikantov na meter štvorcový sa môže pochváliť najväčším festivalom a nielen v týchto končinách. Dobrý festival už tretí rok privíta fanúšikov slovenskej hudobnej špičky. Nový rozmer získal festival vďaka novinke Dance Revolution Open Air, a organizátori mysleli aj na ďalšie formy umenia, či voľnočasového vyžitia sa. Tak teda čo si pre nás pripravili na posledný tohtoročný júnový víkend? Dve pódiá pod názvom DOBRÁ HUDBA a MALÁ DOBRÁ HUDBA, tanečný DOBRÝ SVET, DOBRÉ DIVADLO, DOBRÍ BOJOVNÍCI, DOBRÁ ZÁBAVA, DOBRÁ STRELNICA, či DOBRÁ ČAJOVŇA UMENIA. Vidieť, že organizátori si dali záležať.

„Už po minuloročnom festivale sme uvažovali o tom, že festival rozšírime na tri dni. Otázne však bolo ako? Koncom jesene sme pripravili samostatný projekt pod názvom Dance evolution, ktorý sa stretol s pozitívnym ohlasom a mal vysokú návštevnosť. Bolo rozhodnuté. Tanečná hudba patrí pod holé nebo a preto prinášame tanečnú revolúciu v rámci Dobrého festivalu hneď v prvý deň namiesto klasickej warm up party, ktorá je typická pre mnohé iné festivaly“, poodhalil dramaturgický zámer Zachariáš Hubáček z agentúry Mama Media. Highlightom prvého dňa bude hviezdny český DJ JEAN LUC. Nemenej atraktívne bude súrodenecké duo DJ-ka ANIKO TOMOWICH vs. TOMIN z Bratislavy a organizátori nezabudli ani na DJ-ov z Prešova ako DJ TOMME, či DJ BENNITO V, ktorých domáci isto poznajú. Košický clubbing odprezentuje DJ TRIX.. Lahôdkou tejto show bude Zašo Dance Party. Celá tanečná revolúcia sa ponesie v štýloch house, progressive house, techno a elektro a bude trvať až do svitania plných 12hodín. Program je rozdelený na všetky tri dni. Vo večerných hodinách sa pre nadšencov štýlu drum´n´bass otvorí DOBRÝ SVET slovenských DJ-ov ako SNIPPAH, DUAL a BENDHY.

Popovú a rockovú muziku si návštevníci budú môcť vychutnať počas soboty a nedele na dvoch pódiách, ktoré sa neprekričujú, ale striedajú. Hlavný stage nazvaný DOBRÁ HUDBA očakáva najväčší nápor hudby chtivých fanúšikov, ktorí sa už teraz môžu tešiť na silné mená
znamenajúce kvalitný hudobný zážitok umocnení spevom niekoľkotisícového davu. Refrény piesní slovenských obľúbencov sa isto budú šíriť nielen kúpaliskom, ktorých predstaví v letnej nálade tento multiumelecký festival, ale aj ulicami Prešova.

„Slovenská hudobná scéna sa vyvíja a preto sme sa rozhodli dať priestor rôznym kapelám, ktoré v poslednej dobe zaujali slovenských fanúšikov. Aj preto sa u nás v programe objavujú vedľa stálic slovenskej hudobnej scény ako IMT SMILE, TUBLATANKA, PARA, KOMAJOTA, PETER LIPA, AYA, SAMO TOMEČEK či ZUZANA SMATANOVÁ pomerne mladí, zato talentovaní hudobníci ako ALONE, JANAIS, GIONNO, MATELLO alebo Projekt Laca Kováča GET EXPLODE“, prezradil spôsob výberu a spestrenia hudobného programu Miro Tásler. Zo susedných Čiech zavítajú na festival mladý CHARLIE STRAIGHT a najväčšou hviezdou bude určite JANEK LEDECKÝ.

Samozrejme, že program je oveľa bohatší a svoje miesto v dramaturgii si našli ďalšie kapely. Z Prešova tak na pódiu vystúpia Shandy a Ester, Frown, CHIKILIKI TUA, HEĽENINE OČI, či začínajúci Sunlips. Nedeľňajší program zas otvoria kapely PARENTAL ADVISORY, CITY a VELVET STONE, ktoré si miestenku v programe festivalu zaistili vďaka postupu do finále Súboja kapiel, ktorý prebehol túto jar od apríla do júna v prešovskom City Clube. Celkový počet interpretov na Dobrom Festivale sa tento rok priblížil číslu 50.

Okrem hudby holdujú prešovčania divadelnému a výtvarnému umeniu. „Okrem Divadla Jonáša Záborského a ukrajinského divadla DAD prijalo pozvanie na náš festival aj Slovenské Divadlo Tanca“, neskrýval radosť Miro Tásler. A či dôjde k spojeniu medzi kapelou IMT Smile a SDT aj na niektorom pódiu Dobrého festivalu, organizátori neprezradili.

Potrebnú energiu a uvoľnenie načerpáte v stane DOBRE MASÁŽE neďaleko DOBREJ ČAJOVNE UMENIA, kde svoju výstavu odprezentuje výtvarník Igor Pešta, Prešovčan známy aj pre vytváranie uznávaných umeleckých ikon. Silný efekt a dojem zanechá vizážistka
Katarína Spišáková, ktorá bude kresliť telové ornamenty označované ako „brillpaint“. Napriek tomu, že mnohí návštevníci to z areálu nebudú mať do svojich spální a obývačiek až tak ďaleko, pripravili organizátori bezplatné stanové mestečko priamo v areály festivalu.

Vstupenky na festival sa dajú zohnať napríklad aj na www.ticketportal.sk Cena trojdňovej permanentky je 18 EUR. Vstupenky sa dajú zakúpiť aj samostatne na jednotlivé dni. Podrobný program festivalu nájdeš na www.dobryfestival.sk

dobrý festival

Prečítajte si

Comments are closed.