Festivaly

DANCE REVOLUTION privíta hviezdy aj slnko!

DOBRÝ FESTIVAL (26.-28. jún 2009) mieša rôzne druhy umenia. Hudobná časť je tohto roku obohatená o „tanečnú revolúciu“, ktorá predstaví popredných slovenských DJ-ov a highlitom bude český DJ JEAN LUC. Čím bude prvý deň festivalu zvláštny a čo všetko môžete zažiť počas nielen prvého dňa v Prešove, predstaví Zašo Hubáček, nielen ako spoluorganizátor, ale aj ako vystupujúci.

Dance Revolution sa uskutoční 26. júna ako súčasť Dobrého Festivalu v Prešove. Tanečná revolúcia mala svoju premiéru už v zime. Prečo ste sa rozhodli pre ďalšie takéto podujatie?

Najmä kvôli tomu, že v Prešove a jeho okolí sa akcia takéhoto druhu neorganizuje a myslím si, že ľudia si to zaslúžia. Je tu veľmi veľa ľudí, ktorí ocenia takúto hudbu a DJ-ov. Už prvá Dance Revolution bola tak úspešná, že nás to podnietilo k jej ďalšiemu pokračovaniu.

Na čo všetko sa tancovania chtiví návštevníci môžu tentoraz tešiť?

Táto Dance Revolution bude opäť iná. Najväčšou zmenou je to, že sa uskutoční nie v hale, ale pod holým nebom, čo v Prešove určite nebolo. Jedná sa o exkluzívnu premiéru. Highlightom prvého dňa bude hviezdny český DJ JEAN LUC, hrajúci elektro progressive house. Nemenej atraktívne bude súrodenecké duo DJ-ka ANIKO TOMOWICH vs. TOMIN z Bratislavy a nezabudli sme samozrejme ani na DJ-ov z Prešova ako DJ TOMME, či DJ BENNITO V, ktorých domáci isto poznajú.

Dobrý festival je trojdňový happening. Aké postavenie má Dance Revolution v dramaturgii tohto podujatia?

Hlavná časť Dance Revolution odznie v prvý deň, teda piatok 26. júna, ale tancovať sa bude až do nedele. V sobotu otvoríme samostatný stage, ktorý sa bude nachádzať v tanečnom stane DOBRÝ SVET, kde sa návštevníci vybláznia na drum´n´basse. Toto je tiež jednou z noviniek Dobrého festivalu, pretože minulý rok sme takýto tanečný stan nemali. Tanečníkom sa predstavia poprední slovenskí DJ´s ako SNIPPAH, DUAL a BENDHY. Košický clubbing zas odzneje zo setov DJ TRIX. A tretí deň bude hrať celý večer DJ MARCO.

Prečo takéto zloženie line up-u pre Dance Revolution 2009? Ako ste vyberali týchto DJ-ov?

Vo sfére ako je house, techno alebo v tanečnej muzike poznám ľudí, ktorí sa v tom orientujú, vedia, čo je aktuálne a momentálne in a ja sa s nimi rád poradím. Mnohé typy pochádzajú práve od nich. S line up-om pri prvej ako aj pri tejto Open Air Dance Revolution mi pomáhal Vladislav Durkan, známy ako DJ BENNITO V, ktorý sa objaví aj na pódiu, a mal veľmi dobré typy aj na prvú „Dance-ku“. Preto verím, že toto bude opäť o niečo viac hlavne pre ľudí, ktorí si prídu zatancovať a zabaviť sa.

Čím by mohli samotní návštevníci ozvláštniť Dance Revolution?

Rád by som vyzval všetkých tanečníkov, ktorí prídu, aby sa nehanbili a zvolili si čo najviac „crazy out fit“, aby prišli v kostýmoch. Treba byť v pohode a kľudne to s tým kostýmom môžete prehnať. Čím výstrednejší, tým lepší. Predsa len sú takéto parties neoficiálne a zamýšľam aj neoficiálnu súťaž, nech je šialená show-ka.

Zašo, pripravil si špeciálne vystúpenie pred hlavnou hviezdou „Tanečnej Revolúcie“, pre DJ JEAN-om LUC-om. Čím bude tvoje vystúpenie iné?

Ľudia ma vnímajú ako komerčného interpreta. Nemyslím si, že som až tak úplne komerčný, ale z pohľadu ľudí, ktorí prídu na Dance Revolution a vzhľadom na to, akí DJ´s vystúpia na tomto podujatí, to súhlasí. Aj preto som si pripravil vystúpenie tak, aby súviselo s kontextom a DJ-mi, ktorí vtedy vystúpia. Muziku mám veľmi rád a ľudia, ktorí chodia na takéto akcie, s nimi sme sa stretávali rôzne, či už to bol Arsenal alebo Supergate. Mám k tomu blízky vzťah a preto svoje vystúpenie prispôsobím tak, aby bolo čo najbližšie týmto DJ-om.

Máš pripravené nejaké špeciálne prekvapenie?

Je tam veľa fórov, ktoré si ľudia určite všimnú a snažím sa, aby aj tie svetlá, lasery a ostatné veci boli pekne vizuálne spracované a zladené s hudbou a tancom. Dôležité je, aby sa ľudia mali na čo pozerať. Keď hraje DJ, človek tancuje a pozerá sa väčšinou do zeme alebo na svojich kamošov a sem tam na DJ-a. Ale keď už má pred sebou nejaký vizuál, resp. program, keď je tam nejaký vokál, či spev, ktorý sa spojí s príťažlivým vizuálom, vyzerá to dobre a človek sa na to rád pozrie.

Ako je celá Dance Revolution časovo rozvrhnutá v súlade s celým festivalom?

Každý DJ bude hrať zhruba hodinu a pol. Akurát súrodenecké duo DJ-ka ANIKO TOMOWICH vs. TOMIN bude hrať dlhšie, pretože to bude viac menej battle.

Skús bližšie predstaviť ten battle.

Začne hrať DJ-ka ANIKO TOMOWICH a do všetkých tých prvkov, ktoré sú súčasťou vystúpenia, bude jej brat púšťať rôzne „lupy“. Tá hudba bude hustejšia a hustejšia, čím ju budú ešte nadupávať z jednej strany na druhú.

Dobrý Festival otvára svoje brány v piatok 26. júna o 18.00 hod. Dokedy sa bude hrať?

Hrať sa bude do šiestej rána, plných 12 hodín, privítame hviezdy, ale aj slnko!

Pre podrobné info checkuj www.dobrýfestival.sk

Dance Revolution

Prečítajte si

Comments are closed.