RozhovoryReportáže

Slovenská premiéra UnderGround Fly

Kapela City prednedávnom na spoločnom koncerte predstavila slovenskému publiku UnderGround Fly z poľskej Poznane. Priestory popradského klubu Zóna nasiakli obývačkovou atmosférou a publikum reagovalo spontánne ako na novinky od domácich City tak aj na muziku UndeGround Fly.

Koncert začal vystúpením domácich City presne o devätnástej hodine. Popradčania odohrali väčšinu skladieb z debutovej dosky SimpliCity, ale predstavili aj nový singel Realize, ktorým naznačili dosť jasne svoje ďalšie hudobné smerovanie. Z pódia bolo cítiť uvolnenosť u oboch kapiel, ktoré si porozumeli po hudobnej aj ľudskej stránke. „Chalanom sa páčil najviac práve náš nový singel Realize, ktorý sme dnes odohrali prvýkrát naživo,“ prezradil líder City Martin Lačný, ktorý sa s UnderGround Fly skontaktoval cez poľskú manažérku Ewu Przemysku a dodáva, že „všetci sme si padli do ucha na prvé počutie…“ Túto radosť sa obom kapelám podarilo nenútene preniesť aj na publikum, ktoré v ten večer prišlo na koncert. Melodika City aj UndeGroundFly je podobná, slovanská, no background majú rockový. Poľskí alternatívni rockeri UnderGroundFly odohrali hodinovú show, pričom všetkých strhli najmä svojou skladbou Fools Truth. Nielen o tom, ako sa poľským muzikantom u nás pod Tatrami hralo, sme sa krátko po koncerte s nimi pozhovárali…

Ako sa kapele UnderGround Fly páčilo prvé jej vystúpenie na Slovensku?
Maverick (spev):
Páči sa nám čo robíme a máme radosť z každého živého hrania. Keď však hráme niekde poprvýkrát, cítime na chrbte zvláštne mrazenie, špeciálny druh vzrušenia. Krátko povedané – bola to pre nás veľká radosť. Dostali sme sa do živého kontaktu s publikom hneď od prvej skladby. Počas celého setu sa nám darilo udržať atmosféru práve vďaka bezprostrednej komunikácii s poslucháčmi. Kapela kládla otázky, publikum na ne reagovalo – bola to fantastická konverzácia.

Aký máte dojem zo Slovákov a spolupráce s nimi?
Kamil Sahaj (manažér): Odkedy cestujeme po Európe, uvedomujeme si, že všade, v každej krajine sú svojskí, jedineční ľudia. Je to veľmi vzrušujúce – lebo nikdy nevieme, čo od nich môžeme očakávať. Na Slovensku sme stretli veľmi otvorených a priateľských ľudí. Strávili sme skvelý večer v spoločnosti kapely City a ich priateľov. Zistili sme, že si navzájom rozumieme, aj keď každý hovorí svojim rodným jazykom. Sme si istí, že sa na Slovensko chceme vrátiť. Čo sa týka spolupráce, spoločné hranie s kapelou City bolo výborné, všetko bolo skvele zorganizované a myslím, že to bol dobrý začiatok našej spolupráce. Máme hneď niekoľko nápadov ako rozvinúť našu spoluprácu v oboch krajinách, ale zatiaľ nebudem prezrádzať detaily.

Aké máte pocity z hudby kapely City?
Ratusz (bicie): City je podľa nás kapela s veľkým potenciálom. Veľmi sa nám páčilo ich živé vystúpenie. Myslíme, že ich hudba sa stále vyvíja smerom k osobitému výrazu. Chalani sú ambiciózni a sme si istí, že to dotiahnu ďaleko. Robia kus dobrej rockovej muziky.

Môžu slovenskí fanúšikovia očakávať váš koncert tu na Slovensku ešte tento rok?
Kamil Sahaj (manažér): Áno, dokonca veľmi skoro. Chystáme sa hrať v Poprade v priebehu tohto leta. Všetko je už takmer dohodnuté. Už teraz sa na nás môžete tešiť. Ostatne, ktovie, čo všetko sa ešte dovtedy podarí… 🙂

Čo bolo pre vás výnimočné počas vášho pobytu na Slovensku?
SeeMoon (gitara), Boss (basgitara), Kamil Sahaj (manžér): Stretli sme tu skutočne úžasných ľudí. Škoda, že sme tu boli len jeden deň. Snáď tu nabudúce pobudneme dlhšie. Myslím, že potom tých dojmov bude viac. Čo je výnimočné v tejto chvíli, je silná túžba prísť sem znova. Pardon! Ešte dve veci – krásne dievčatá a skvelé pivo! (smiech)

Text: Edo Kopček ml.
Foto: archív kapely UnderGround Fly

Prečítajte si

Comments are closed.