NovinkyRozhovory

Incognito DJ v rozhovore: Túžim po sebe niečo zanechať

Košičan milujúci muziku, to je Incognito, alebo presnejšie Incognito DJ, občianskym menom Erik Horvath. Ako DJ pracuje od roku 1993, ale priznal sa, že by veľmi rád by po sebe niečo hudobne zanechal a svoje túžby napĺňa podľa plánu.

Dnes vychádza jeho filterhouse Everybody In The Box, ktorého základňou je skladba od Italo House skupiny Black Box a piesne Everybody Everybody z roku 1990. Erik si pozval do štúdia svojho priateľa, vynikajúceho saxofonistu Tomáša Javnického, s ktorým už niekoľko rokov hrá pod značkou Oldschool DJs alebo Incognito DJ. Ako Erik sám hovorí, „s touto skladbou nemá hitové ambície, je to skladba určená k dobrému drinku niekde v chill bare.“

Erik, Ty už dávno nie si začiatočník, si skúsený DJ, odkedy vlastne hrávaš?

Áno je to tak, začiatočníkom už nie som niekoľko rokov. A, aby som odpovedal na otázku odkedy to tak je, hrávam od 1993 roku, kedy som sa začal venovať DJingu profesionálnejšie.

Si komerčným DJom alebo klubovým párty DJom?

Fakt je taký, že som hlavne komerčným diskotékovým DJom, ale väčšina DJov, ktorí hrajú v kluboch, rezidentov, má aj ambície na klubovej a párty scéne, poprípade festivaloch. Ja sám som hrával v kluboch, v ktorých som bol rezidentom, od roku 1998-2007 to bol klub BOBA BAR v Košiciach a od roku 2013 to je Retro Cult Club, kde som teraz doma. V ostatných kluboch som následne iba hosťoval. Na párty a festivaloch som si „ulietaval“ s hudbou, ktorú milujem najviac a to je latin a jazzy house.

Prečo produkcia, prečo až po 28 rokoch Tvojho pôsobenia vo svete hudby?

Vždy som chcel produkovať, ale na produkciu potrebuje človek more času a ja som ho nemal, mal som veľa bookingov a veľa práce v zamestnaniach a v mojom podnikaní. Teraz prišiel čas, kedy počas pandémie „môžeme nič nerobiť“ a máme čas analyzovať svoj život a ja som pochopil, že túžim po sebe niečo v hudbe zanechať, niečo čo bude mať ak to tak môžem nazvať hmatateľnú večnú hodnotu.

Vydávaš svoj track Everybody In The Box, o čom je a s kým si ho vytvoril?

Everybody In The Box je filter house, mám rád tento subžáner a milujem skupinu Black Box, ktorá je pre mňa veľkou školou tanečnej hudby, preto som jej touto cestou chcel dať úctu. Track je popretkávaný live flangrovou gitarou a saxofónom môjho kamaráta a kolegu Tomáša Javnického. Everybody In The Box, by malo slúžiť na dobrú náladu, niekde v kokteilovom bare a dobrom DJskom sete. Celý track bol pod kontrolou môjho kolegu, priateľa a inšpirácie Kečeho, vynikajúceho štúdiového inžiniera z Tatraground štúdia v Poprade. Ďakujem chlapci.

Vieme o Tebe, že si multifunkčný človek a nebyť pandémie si mimoriadne zaneprázdnený, čo Ťa oberá o čas?

Je to tak, mám pomerne veľa aktivít v rámci eventového a hudobného businessu. Máme za sebou projekt, ktorý je ako naše dieťa a jeho súčasťou je edukatívna zložka, label a napríklad aj rádio show a od roku 2017 aj Asociácia DJov a hudobných producentov Slovenska.

Čo plánuješ ak toto náročné obdobie skončí?

Plánujem ísť so svojim kolegom a priateľom DJom A-Z Bestom na kávu a so svojou rodinou na obed. Budem robiť čo milujem a to je venovať sa hudbe v každom smere a každú možnú chvíľu. 

Môžeme sa tešiť na Tvoju ďalšiu produkciu?

Áno môžete, verím a urobím preto všetko, aby som si robil radosť a hudba mi radosť robí.

text: Miriam Takácsová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky