NovinkyRozhovory

Celeste Buckingham: akurát som robila casting do amerického filmu…

V súčasnosti jedna z najžiadanejších slovenských speváčok Celeste Buckingham zavítala 28. marca do metropoly východu, aby v priestoroch Diamond People Clubu potešila svojich fanúšikov. Spolu so svojim priateľom Martinom Harichom pripravili Košičanom veľký spoločný koncert. Mladú spevácku hviezdu sme po koncerte ešte zastihli a pre našu redakciu odpovedala na pár otázok.

Ako sa cítiš po koncerte?

Dobre, trochu som spotená. Máte tu teplo v Košiciach, ale super!

Ako si si užila koncert?

Veľmi, veľmi, aj s kapelou sme si asi najviac užili koncert. Ľudia boli úžasní a dneska ráno sme hrali v školách, takže to bolo ešte lepšie. Deti sú super, ony sú vždycky najlepšie publikum.

Momentálne veľa koncertuješ, si porotkyňa v televíznej šou, máš vôbec na seba čas?

Nemám, lebo keď mám slobodu, tak otravuje ma môj priateľ (smiech), nie, nie, neotravuje. Mám občas, ale málo. Ale to mi zas nevadí, lebo moja práca ma baví, je to pre mňa zábava. Takže síce utekám hore dole, teraz napríklad o štvrtej ráno utekám z Košíc do Prahy, lebo zajtra je česká miss a ja tam spievam. Takže, je toho veľa, ale to mi nevadí.

Tvoj priateľ je Martin Harich, ako dlho ste spolu?

Sme spolu tri roky, od Superstar, keď sme spolu súťažili. Ja som ho mesiac nechcela a nakoniec, keď mi spieval pod balkónom na hoteli, tak som mu povedala, že okej, tento pán, tento chlapec sa mi páči. Ale už sme spolu dlho a síce je to náročné, lebo ja žijem ďaleko, no napriek tomu, sme to nejako zvládli.

Ako by si porovnala vplyv zo zámoria, a keď prídeš sem na Slovensko?

Určite sú obrovské rozdiely, ale myslím si, že nedajú sa porovnať. Lebo je to iná kultúra, systém, spôsob študovania, ale je to ozaj iné. Sú to také rozdiely, že to neviem ani porovnať. Ako, keď človek tu to nepochopí, rovnako ani v Amerike nepochopia nás. Je to iná kultúra.

V rámci štúdia, odkiaľ berieš poznatky, texty v rámci svojej tvorby?

Píšem si všetky svoje veci, asi okrem dvoch, troch piesni, ktoré mi písala sestra. Alebo pesnička Mám ťa málo s Maťom Harichom, ktorú písal on. Neštudujem písanie, skladanie textov, proste to robím od malička. Pritom spievam, pracujem asi s najlepšími producentmi v Československu, už pracujem aj s americkými producentmi. Napríklad Mikki Ekka a Rihanny, takže učím sa od nich každý deň a stále. Oni ma učia ako sa lepšie vyjadriť, lebo tie pesničky sú vlastne vyjadrením mojich pocitov. Takže tí producenti ma skratka naučia ako sa vyjadriť.

Album je von, na čo sa môžu fanúšikovia tešiť?

 Akurát sme napísali ďalšiu pesničku, síce je to pracovne. Je to singel k rozprávke, ktorú točíme. Akurát sme ju dopísali s producentom z Bratislavy, takže na to sa veľmi teším. Sme z toho nadšení, je to trocha netradičné. Aj keď to pôjde do radia, tak som zvedavá či to vôbec zahrajú. Ale veľmi sa z toho tešíme. Takže to bolo tuším pred týždňom, čo sme boli v štúdiu.

Čo je pre teba relax, aká činnosť?

Vyzerať ako strašidlo, nelíčiť sa, neriešiť vlasy. Proste zobudiť sa ráno, umyť si tvár, obliecť sa normálne do nejakých teplákov alebo rifle a veľké XXL tričko. Niekedy si také ukradnem aj od svojho ocina a skrátka oddychujem doma alebo idem von s kamarátkami alebo so sestrou, keď som v Amerike. Keď som tu, idem navštíviť kamarátky v Bratislave, a keď som v Prahe, mám deň voľna, tak nakupujem. Utekám cez mesto, lebo Praha ma skratka baví.

Tvoja sestra bola teraz v rádiu s novým hitom, pomáhaš jej?

Pomáham jej, určite. My ju podporujeme spoločne s maminou a známymi pre prácu v showbiznise. Takže nie je to len tak, že držím ti palce. Ale ona si to robí všetko sama muzikantský, ona je speváčka, skladateľka, ona píše texty aj melódie. Ona má potom tú úžasnú kapelu, štyria chalani z Ameriky, s ktorými sa dali dokopy minulý rok. A už od vtedy spolu riešia svoje veci, myslím, že to je punk alebo niečo iné, ale je to strašne štýlové, podľa mňa. Držím jej veľmi palce a pritom ju podporujem, a verím, že bude rada, keď jej pomôžem.

Onedlho bude leto, máš v pláne festivaly?

Leto je teraz veľmi nejasne, akurát som robila casting do amerického filmu, a keď ma zoberú, budem točiť aj cez leto. Ale keď nebudem točiť, koncerty cez leto určite budú. Všetko sa ľudia dozvedia na mojej facebookovej a webovej stránke.

Rozhovor: Martin Laškovský

Foto: Martin Laškovský

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky