Podcast

Ozo Guttler z Korben Dallas: Bubny sú spotrebný materiál

Korben Dallas sú jedenásty rok na hudobnej scéne a  momentálne robia na nových pesničkách. V aktuálnej časti Podcatu MojaMuzika to Barbore potvrdil Ozo Guttler. Hrdý Banskobystričan a veľký fanúšik nielen Black Sabbath, ale aj slovenskej hudobnej scény. V Rádiu Expres, kde pôsobí ako PR a Social media manager dáva veľký priestor práve slovenským interpretom, ktorých rádio síce nehráva, ale stáva sa tiež, že si kapely nájdu cestu do niektorej relácie a zahrajú naživo práve vďaka tomu, že zaujali na webe rádia alebo jeho profiloch na sociálnych sieťach.

Ozo zároveň počúva aj veľa starej muziky a objavuje v nej veci, ktoré vo svojich obľúbených pesničkách ako dieťa nepočul. „To ma fascinuje.” Nepatrí medzi konzumentov generovaných playlistov na Spotify a skôr pozná novú slovenskú hudbu ako zahraničné alternatívne kapely, ktoré sú momentálne in. „Katka Máliková, Dennyiah, Kristin Lash & Jacob Grey alebo už dlhšie hrajúci Darkness Positive. Ostatná skladba Krajina od Agi Hlavenkovej ma posadila na zadok,” priznáva. Dvojice Kristin Lash & Jacob Grey a Dennyiah sú podľa neho vývozným artiklom slovenskej hudobnej scény a občas ich presviedča, aby spievali po slovensky. 

Zažil boom, keď ľudia na Slovensku začali prahnúť po zahraničnej hudbe. Isto pamätáte na dancefloor a anglicky spievajúcich Slovákov.  To už je našťastie za nami a veľký podiel na tom majú originálne slovenské kapely. “Slovenský jazyk sa po čase vrátil do slovenskej hudby a teraz znova mladí spievajú po anglicky. Nevadí mi to, ale je dôležité, aby človek vedel povedať svoj názor. Ak to nevieš po slovensky, nebudeš to vedieť ani po anglicky. Mne je bližšia na vyjadrovanie názorov a emócií vlastná reč.” 

Prezradil tiež, prečo je DJ Opica obrovský green influencer, a že kapelu Korben Dallas má tak rád, že si ju treba hladkať. Užite si nedeľu a vidíme sa čoskoro na koncertoch.

Prihláste sa na odber Podcastov MojaMuzika na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts alebo Anchor.fm. Nájdete tam okrem aktuálnej epizódy s Ozom Guttlerom aj rozhovory s Martinom Višňovským z Chiki liki tu-a, Dodim Koščom z Perversity, autorom coverov albumov a grafikom Jurajom Behúnom a Slavom Gibartim z Hrdze. Naše podcasty vychádzajú pravidelne v nedeľu poobede a prinášajú veľa zaujímavých hostí zo slovenskej hudobnej scény. 

foto: Dušan DuPe Pethö

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Podcast