Podcast

Metalosaurus Rudi Rus: Keby som mal rád hip hop, tak to robím veľmi podobne (Podcast)

Spravili sme si malý výjazd do hlavného mesta, pretože radi podporujeme dobré veci, ktoré sú v iných regiónoch. Namiesto statkov a zbytkov sú pre nás dôležitejšie vzťahy s ľuďmi, ktoré sa snažíme pestovať. Ja mám rád hokej, kaviarenský metalista sediaci oproti mne tenis. Nevadí. Metal spája, užite si náš dnešný podcast s Metalosaurom. 

Za 16 rokov vybudoval Rudi Rus v Slovenskom rozhlase  na vlnách „efemka“ klenot. Metalová relácia Headbanger_FM prináša každý pondelok o desiatej hodine večer stabilnú dvojhodinovku vysokokvalitného metalu. Dnes sú jej súčasťou rozhovory aj živé hrania.

Už najbližšie, tento pondelok 8.novembra, vystúpi naživo z obrátenej pyramídy Slovenského rozhlasu ČAD, ktorí vydali pred pár dňami skvelý singel Urážanie hudby a do konca roka si poslucháči vychutnajú ešte živé hranie Ataraxie. Chýbať nebudú ani koncoročné zdravice, ktoré sa Rudimu Rusovi osvedčili už dávnejšie.

Reláciu pripravuje na základe dát počúvanosti jednotlivých dielov z mixcloudu a už teraz má niekoľko skvelých nápadov pre budúcu sezónu.

Relácia s pridanou hodnotou

„Cez hudbu som sa zoznámil s veľkým množstvom dôležitých ľudí v mojom živote. Určite je hudba v tomto skvelý kanál a zároveň sprostredkuje nielen silné emócie, čisto individualistické, ale naozaj, veď bez hudby by sme tu nesedeli. Je to veľmi dôležitá časť môjho života,“ hovorí Rudi Rus v našom podcaste.

Headbanger_FM nie je prvplánová relácia, čo dokazuje záujem aj nie-metalových poslucháčov. „Za 16 rokov sa to vykryštalizovalo tak, že je to často aj o politike, kultúre, psychologických veciach, o všetkom možnom, čo ti napadne. Ale pojítkom toho celého je vždy metalová hudba.“

Okrem iného sa dnešnom podcaste dozviete:

 • Prečo bol rozhovor s Gladiátorom highlightom v tomto roku
 • Ktoré živé hranie v relácii bolo v tejto sezóne naj
 • Prečo rádiá nevymierajú
 • Dá sa ešte niekam posunúť aktuálny formát relácie Headbanger_FM
 • Čo obnáša príprava relácie a prečo práca metalového redaktora bude vždy len záľuba a nie práca?
 • Čo by mal robiť nádejný mladý metalový redaktor, keď chce písať o hudbe?
 • Ako nepremrhať mladý talent v tejto dobe?
 • Prečo už veľké mená súčasného metalu nedosiahnú veľkosť akú má Metallica?
 • Ortodoxní metalisti neuznávali členenie metalu a vznik iných subžánrov. Ako to vnímal Rudi Rus?
 • Prečo je pri Judas Priest tolerantný a pri Megadethe bude mať problém počúvať nový album?
 • Zvykne prižmúriť očko pri recenzovaní, keď má osobnú skúsenosť s danou kapelou
 • Radšej plný Randal ako prázdny klub v Nemecku

Aspoň facebookové statusy

Rozhovory s Rudim Rusom sú vždy obsiahle a čo sa teším, aj v tomto aktuálnom sme našli niekoľko motivačných vecí nielen o tom, čo máme najradšej.

„Hudba je fantastická, lebo sa máš stále na čo tešiť a to je podľa mňa základ psychického zdravia. Nech už je neviem ako veľmi zle, vždy v piatok vychádzajú nové metalové albumy, vždy sa dá chodiť na koncerty, keď nie je táto blbá korona, vždy sa dá chodiť na festivaly, na tie sa tešíš celý rok, či už do Prešova na Dobré Festivaly alebo na druhú stranu Československa na Brutal Assault, či na Gothoom. Môžeš sa venovať hudbe, tešiť sa z nej a robiť si to svoje.“

Bolo by skvelé, keby sa objavili ďalší mladí metaloví redaktori. Začať môžu aj písaním facebookových statusov. Hlavné je vydržať.

„Kedysi, dvadsať rokov dozadu, všetci písali o hudbe. Existovalo dvadsať metalových stránok a všetci z toho boli nadšení, komentovali to tam a  facebook toto všetko zabil. Táto mizéria pokračuje, ľudia sa už o hudbe až tak nerozprávajú. Verím, že sa to zmení, a ak nie, tak to bude na nás starých metalosauroch a my to už nejako dodupeme.“

text a podcast: Edo Kopček
foto a nahrávanie podcastu: Dominik Petro
mix a master podcastu: Dušan Papp

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Podcast