Podcast

Juraj Behún: V prvých grafikách zväčšoval spolužiakom oči a uši. Teraz robí obaly albumov pre Nvotovú, Longital a ďalších

Mladý grafik Juraj Behún, ktorý je s hudbou a našou scénou spätý vďaka vizuálom albumov, ktoré vytvoril pre Dorotu Nvotovú, Daniela Salontaya, Longital, Blanch Delusion, Richarda Autnera, Milana Andreho, kompiláciu Ostrov Hudby, Slnko records, ale aj humenské kapely Petcompany a Stepaside, v ktorých pôsobí ako gitarista. Na voľnú nohu sa vydal krátko pred začiatkom pandémie. 

Od chvíle, keď vytvoril prvý plagát na koncert v klube, kde pracoval za barom, má na konte viacero významných nielen hudobných spoluprác. Okrem grafík k albumom pre interpretov prevažne z vydavateľstva Slnko records alebo podujatí ako Plody Doby, robí aktuálne na vizuáloch pre Múzeum moderného umenia Andyho Warhola, kam chodí často a rád s riaditeľom Martinom Cubjakom diskutuje o umení.

Prácu Juraja Behúna sledujeme dlhšie, preto sme ho pozvali do aktuálneho dielu Podcastu s Barborou. Rozprávali sme sa opäť online kvôli aktuálnej pandemickej situácii. Juraja sme zastihli v jeho grafickom štúdiu v Humennom. Zaspomínal si s nami na svoje začiatky, pridal niekoľko zážitkov a postrehov zo svojej práce. V galérii si môžete pozrieť vybrané covery albumov, ktoré vytvoril a pripájame tiež odkazy na muziku kapiel, v ktorých pôsobí ako gitarista. Ako bonus nám zaslal prvý plagát, ktorý vytvoril pre podujatie v klube, kde kedysi pracoval.

Grafickú prácu Juraja môžete sledovať aj na jeho oficiálnom webe www.jurajbehun.com

Skupinu Petcompany založil Juraj spoločne so svojím strýkom. Podľa ich vlastných slov hrajú takzvané „žbirkovky“.

 

Hudba kapely Stepaside je z iného súdka. Mieša v sebe rôzne žánre, predovšetkým alternatívny metal a post hardcore. Humenčania debutovali albumom The Point of Expression (2014). Odvtedy vydali EPčka Choices (2015) a The Key (2019).

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Podcast