NovinkyKam na koncert?

Zuzana Smatanová zahrá akustické koncerty s jazzmanom Milom Suchomelom!

 

Speváčka Zuzana Smatanová si pre fanúšikov pripravila prekvapenie! Tento rok oslavuje 10 rokov na hudobnej scéne a pri tejto príležitosti vyrazí na sériu špeciálnych akustických koncertov! V apríli predstaví komornejšie verzie svojich skladieb po celom Slovensku! Asistovať jej bude  jazzman a saxofonista Milo Suchomel.

Speváčka a skladateľka Zuzana Smatanová je na slovenskej hudobnej scéne 10 rokov. Na konte má 6 ocenení Zlatý Slávik, dve ceny OTO a množstvo nominácií. Vydala 5 štúdiových albumov, ktoré si obľúbili fanúšikovia aj poslucháči rádií. Teraz sa priaznivcom od Modry až po Vranov nad Topľou predstaví v špeciálnej akustickej polohe.

Robiť akustické koncerty u nás nie je žiadna novinka. Myslím, že niektorí muzikanti radi obmenia svoj klasický koncertný zvuk za niečo komornejšie, aby mal ich fanúšik možnosť počuť obľúbené pesničky aj v inej verzii. K tomu som sa dopracovala aj ja. Tieto však budú špecifické tým, že si s nami zahrá výborný jazzman a saxofonista Milo Suchomel, ktorý je naozaj hráč európskeho formátu.“ Chváli kolegu Zuzana Smatanová.

So Zuzanou vyčaria na pódiu intímnu akustickú atmosféru členovia kapely, s ktorými už desať rokov spolupracuje – Maroš Kachút, Palo Smolka, Braňo Jelen a Dušan Kulich. Pridá sa k nim mladý hráč na klávesové nástroje Peter Kunzo. Všetci sa však najviac tešia na hudobnú kombináciu Smatanová Suchomel.

„Naša spolupráca vznikla bezprostredne po galavečeri Krištáľové krídlo. Tu som si s jeho orchestrom zaspievala svoju pesničku „Dnes sa mi nechce nič“, ktorú mi prearanžoval. Mne sa to veľmi páčilo, iný zvuk, iné harmonické postupy, iné tempo. Zrazu z toho bola akoby nová pesnička. Na druhý deň nás spojil telefonát a spolupráca bola na svete!“ Teší sa Zuzka Smatanová.

Charizmatická speváčka zahrá skladby, ktoré fanúšikovia dobre poznajú z klasických koncertov. Ale aj také, ktoré vždy veľmi túžili počuť, ale v playliste doteraz nefigurovali. Nenechajte si ujsť akustické verzie hitov Zuzky Smatanovej 4.4. v klube Blue Note v Novom Mesto nad Váhom, 5.4. v Dome kultúry vo Vranove nad Topľou, 6.4. v Dome kultúry v Trebišove, 19.4. v Kine v Bardejove, 25.4. v Elesko Wine Parku v Modre a 27.4. v klube Rote 66 v Liptovskom Mikuláši. Zuzana plánuje aj jesenné pokračovanie akustických koncertov, ktoré bude nasledovať po náročnom festivalovom lete. Vstupenky sú v predaji v miestnych pokladniach.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Jakub Gulyás

 

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky