NovinkyKam na koncert?FestivalyTopfest

Na Topfest mieria aj legendárni rockeri Sweet!

Ďalšie príjemné prekvapenie pre návštevníkov jubilejného 10. ročníka festivalu Topfest. V Piešťanoch vystúpi britská skupina Sweet, ktorá je na scéne už viac ako 40 rokov!

V 70. rokoch si doslova podmanili hudobný svet a na pódiách hrajú Sweet doteraz. Ich hity ako Ballroom Blitz, Fox on the Run, Love is Like Oxygen či Teenage Rampage dobyli vrchol hitparád a známe sú dodnes. V tomto roku kapela koncertuje v USA aj Európe a zastaví sa aj na našom najväčšom open air rockovom festivale Topfest!

Ako The Sweet vznikla kapela v Británii ešte v roku 1967. V pôvodnej zostave hrali Brian Connolly, Steve Priest, Mick Tucker a gitarista Frank Torpey, ktorého nahradil Mick Stewart a neskôr Andy Scott. „Klasický“ Sweet bol na svete, skupina sa vydala na hardrockovú vlnu a v roku 1973 sa prvýkrát dostala na vrchol britskej hitparády vďaka hitu Blockbuster. Popularita rockerov narastala a napokon sa v sedemdesiatych rokoch až 13 ich skladieb umiestnilo v domácom rebríčku Top 20.

Megaúspešný singel Fox on the Run sa stal v roku 1975 jednotkou v Nemecku i Austrálii a zvýraznil celosvetovú popularitu skupiny, ktorá svoj názov upravila na Sweet (bez „The“). Partia vydala počas najslávnejšej dekády až osem albumov vrátane najúspešnejších nahrávok Sweet Fanny Adams, Desolation Boulevard, Give Us a Wink, Off the Record a Level Headed, pričom výrazný ohlas a výborné predaje zaznamenala aj v Spojených štátoch. Po pritvrdení štýlu o nich dokonca odborníci hovorili nie ako o glam rockovej či hard rockovej kapele, ale priekopníckej glam metalovej.

Po Connollyho odchode z kapely sláva Sweet upadala, no v roku 1985 sa ju Scott a Tucker rozhodli obnoviť. A hoci Tucker pre zdravotné ťažkosti projekt opustil, gitarista Andy Scott formáciu doplnil kvalitnými hudobníkmi, s ktorými vystupuje dodnes. V súčasnosti je basgitaristom a spevákom Peter Lincoln, klávesákom a druhým gitaristom Tony O´Hora a na bicie hrá Bruce Bisland. „Nový“ Sweet absolvoval množstvo koncertných šnúr, americké a britské turné a opäť navštívil aj Austráliu. Skupina vlani vydala album New York Connection obsahujúci cover verzie vlastných piesní, ale aj nový singel z roku 2011 Join Together, prvý po desiatich rokoch.

Sweet doplnia bohatý program jubilejného 10. ročníka Topfestu, ktorý sa uskutoční na letisku v Piešťanoch od 27. do 29. júna 2013. Headlinerom trojdňového festivalu budú Iron Maiden, okrem nich sa fanúšikovia môžu tešiť aj na kanadskú formáciu Billy Talent, Emira Kusturicu & No Smoking Orchestra, austrálsku skupinu Mystery, španielsku formáciu Ska-P či českých hostí Čechomor a Tomáša Klusa. Z domácich interpretov vystúpia Horkýže Slíže, Polemic, IMT Smile, Gladiátor, Tublatanka, Slobodná Európa, Arzén, Smola a Hrušky a ďalší.

Permanentky sú dostupné v sieti Ticketportal za zvýhodnenú predpredajovú cenu 45 eur, státie vpredu stojí 50 eur. K dispozícii sú aj vstupenky na jednotlivé dni v cene od 25 eur a tiež VIP vstupenky za 120 eur zahŕňajúce sedenie na tribúne, klimatizovaný stan, občerstvenie, splachovacie toalety s umývadlami a VIP parkovanie.

Viac info na www.topfest.sk, alebo najrýchlejšie informácie pre takmer 18000 fanúšikov na http://www.facebook.com/topfest.sk

zdroj: Ján Kakaščík

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky