NovinkyKam na koncert?

Zuzana Smatanová oslávi s Petrom Nagyom 30 rokov na scéne!

Peter Nagy si na oslavu 30-teho výročia na hudobnej scéne pozval vzácnych hostí! V Bratislave a v Košiciach si legendárny spevák a skladateľ na Peter Nagy THE BEST OF 30 ROKOV zaspieva so Zuzanou Smatanovou. Okrem spoločného duetu „Len pomaly“ predvedie Zuzana aj vlastné skladby. A hlavne si rada vypočuje hity Petra Nagya. Najradšej má pieseň „Korálky od Natálky“, ktorú si s mamou dodnes rada pospevuje!

Legenda Peter Nagy oslavuje 30 rokov na česko-slovenskej hudobnej scéne! Pre fanúšikov si pripravil exkluzívne koncerty v Prahe, v Košiciach a v Bratislave! Spevák, skladateľ, textár a producent si na Peter Nagy THE BEST OF 30 ROKOV pozval hviezdnych hostí – Petra Jandu, Joža Ráža, Janka Ledeckého a Zuzanu Smatanovú!

„Petrove pesničky sú súčasťou môjho detstva, zbožňovala som ich. Ešte dodnes si pamätám, ako sme si s mamou vyspevovali „Korálky od Natálky“. Je mi samozrejme sympatické, že si píše pesničky sám, má veľký zmysel pre poetiku, tú správnu obyčajnosť a hitovosť pesničiek, ktoré ešte aj dnes pozná snáď každý.“ Opisuje Petra Zuzana Smatanová.

Peter Nagy si hostí vyberá podľa spriaznenosti duší. 11.11. 2014 v Košiciach a 13.11.2014 si zaspieva so speváčkou, skladateľkou a textárkou Zuzkou Smatanovou, s ktorou nahrali spoločný duet „Len pomaly“.

Nagy_Smatanova_klip_Duety1„Zuzka je speváčka, akú nám závidia v Čechách. Pop-rocková aj baladická speváčka s gitarou v rukách s „vlastnoručne“ napísanými piesňami. Nie je typom speváčky čo ide najskôr ku kaderníkovi, potom ku krajčírke a potom ku skladateľovi, nech dohodí niečo, čo sa hodí k účesu a šatám. Zuzka je introvert, ktorý sa s úsmevom rozdáva na pódiu, to je vzácna vlastnosť. Už 10 rokov „Len pomaly“ občas spolu vystupujeme.“ Chváli Peter Nagy spevácku kolegyňu.

Stretnúť sa na pódiu s legendárnym Petrom Nagyom je pre Zuzku veľká česť.

„Keby mi pred 10-timi rokmi niekto povedal, že budeme raz s Petrom kamaráti, budeme mať spolu pesničku a koncerty, určite by som ho považovala za blázna. Nebude to naše prvé spoločné vystúpenie a o to viac sa teším, že to nezostalo len pri jednej spolupráci. Peter bol dokonca predsedom poroty v autorskej súťaži Coca-Cola Popstar 2003, ktorú som vyhrala, takže som vďačná za jeho rozhodnutie, ktoré mi vlastne zmenilo život.“ Spomína si Zuzana Smatanová

Duet „Len pomaly“ vznikol v roku 2006. Speváci k nemu dokonca nakrútili aj klip.

Peter Nagy INDIGO_NEW14„Pri nahrávaní skladby „Len pomaly“ v štúdiu bola veľká sranda. Peter je mimoriadne vtipný človek, takže kým sme ju nahrali, veľa sme sa nasmiali. Na koncerte v Bratislave a v Košiciach zahrám aj nejaké svoje pesničky. Veľmi sa na to teším, Peter je showman, takže určite to bude zážitok.“ Neskrýva nadšenie Zuzana Smatanová.

Hity „Aj tak sme frajeri“, „S nohami na stole“, „Láska je tu s nami“ či „So mnou nikdy nezostarneš“ zaspieva slovenská legenda s kapelou Indigo. Jej aktuálna zostava je kapelník Mišo Kovalčík – elektrická gitara, Luboš Ďurech – basgitara, Peter Papp – klávesy a Jan Lau – bicie. Nenechajte si ujsť veľkolepú oslavu Peter Nagy THE BEST OF 30 ROKOV! Vstupenky sú okrem pražského koncertu dostupné v sieti www.predpredaj.sk.

Peter Nagy THE BEST OF 30 ROKOV

6.11.2014 Praha – Divadlo Hybernia, hostia Petr Janda a a Jožo Ráž

11.11.2014 Košice – Infiniti Aréna, hostia Janek Ledecký a Zuzana Smatanová

13.11.2014 Bratislava – Ateliér Babylon, hostia Janek Ledecký a Zuzana Smatanová

zdroj: Nora Krchňáková

zdroj foto: Peter Nagy

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky