NovinkyKam na koncert?

ŽIADNE SLOVÁ, IBA ČINY. PARA OHLASUJE TURNÉ A DVOJSINGEL NA PLATNI

Na scéne sú 21 rokov, odohrali stovky koncertov a vydali deväť albumov vrátane koncertných záznamov a výberovky k okrúhlemu výročiu. Bratislavská skupina Para má stále chuť tvoriť a vymýšľať nové spolupráce. Dokázala to na festivale Grape 2016 a potvrdiť to chce aj v októbri a novembri, kedy vyrazí na osemkoncertné turné na podporu nového dvojsingla na platni Žiadne slová, iba činy/Linda.

Para mala o niečo pohodovejšie leto ako obyčajne, menej festivalov a viac pokoja na skladanie nových pesničiek. Napriek tomu stihla bratislavská formácia odohrať zopár koncertov, ktoré sa vryjú do pamäti. Na augustovom Grape s chorálovou podporou niekoľkotisícového publika a dychovej sekcie vystúpila spolu s drum&bassovým producentom B-complexom, violončelistom Jozefom Luptákom a hercom Robom Rothom. Výnimočný moment je zvečnený aj na videozázname „Prví poslední“.

Kapela okolo speváka Laskyho má rada nadžánrové spolupráce, experimenty a prekračovanie stereotypných predstáv o rockovej kapele. Častokrát prináša silné spoločenské odkazy nielen vo forme textov ale aj ráznych činov. V tomto duchu sa nesie aj názov nadchádzajúceho turné „Žiadne slová, iba činy“, na ktorom sa Para predstaví postupne v Žiline (27.10.), Prešove (28.10.), Košiciach (29.10.), Trenčíne (03.11.), Banskej Bystrici (04.11.), Púchove (5.11.) a dvakrát v Bratislave (10. a 11.11). Lístky na koncerty sú už v predpredaji v sieti Eventim.

Na väčšine koncertov okrem Pary vystúpia ďalší hostia: Vydrapená Bužírka Punk System, Edo Klena & Klenoty, Bad Karma Boy, Saténové ruky aj Sendreiovci. Odznejú staršie hity ale aj nové skladby z čerstvej dvojsinglovej platne a pripravovaného siedmeho štúdiového albumu. K novej pesničke Linda kapela čoskoro predstaví aj video.

para-poster_palko-bartosPARA ŽIADNE SLOVÁ, IBA ČINY TOUR

27.10.2016 Žilina, Stanica Žilina-Záriečie + Vydrapená Bužírka Punk System

28.10.2016 Prešov, Wave + Edo Klena & Klenoty

29.10.2016 Košice, Tabačka Kulturfabrik + Bad Karma Boy

03.11.2016 Trenčín, Piano club + Saténové ruky

04.11.2016 Banská Bystrica, Urban Spot + Sendreiovci

05.11.2016 Púchov, Queens Pub

10.11.2016 Bratislava, Nu Spirit Club

11.11.2016 Bratislava, Nu Spirit Club

PREDPREDAJ v sieti Eventim: http://bit.ly/ZiadneSlovaIbaCiny

ĎALŠIE INFO

Para na Facebooku: https://www.facebook.com/PARA.Brutalna.Zostava

zdroj: Alexander Čerevka

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky