NovinkyKam na koncert?

Aneta Langerová – Na Radosti 2016 Koncertné turné s kapelou a sláčikovým triom

Aneta Langerová pokračuje v úspešnom turné Na Radosti k jej rovnomennému dvakrát platinovému albumu.

„Celé turné je pre mňa nádherný zážitok. Som obklopená ľuďmi, s ktorými mi je naozaj dobre. Dlho som sa hľadala a verím, že naše súznenie je na pódiu poznať. Rovnaké súznenie vládne aj v zákulisí. Každé stretnutie s fanúšikmi nás nabíja neskutočnou energiou. Snažíme sa tú radosť vracať ľuďom,“ opisuje Aneta.

O tom, že sa Anete a jej kapele darí rozdávať radosť plnými dúškami, svedčí aj búrlivý potlesk na konci vypredaných koncertov.

Spolu s klaviristom, hudobným skladateľom a producentom Jakubom Zitkom pracovali na piesňach, pôvodnej hudbe a textoch. Za inšpiráciou sa vydali na Šumavu, kde objavili dnes už neexistujúcu osadu Na Radosti. To miesto im učarovalo a pomohlo im priviesť na svet album plný príbehov. Prepracované aranžmány a osobitý spev Anety Langerovej predpokladal úspech u fanúšikov, aj kritikov. V ankete Žebřík 2014 získala od fanúšikov hneď tri ocenenia: Speváčka roka, Album roka – Na radosti a Skladba roka – Tráva. Všetky štyri nominácie na cenu Akadémie populárnej hudby – CENY ANDĚL 2014, Czech Music Awards premenila na anjelské sošky. V roce 2015 získala cenu Anděl za videoklip k piesni Tragédie u nás na vsi a ocenenie speváčka roka roka v anketě Žebřík.

Na turné Anetu sprevádza kapela a sláčikové trio.

SINGEL „HVĚZDA“

V týchto dňoch sa do rozhlasového éteru dostáva aktuálny a zároveň úplne nový singel s názvom „Hvězda“. Skladba s veľavravným refrénom „Přej si, co chceš“, bola inšpirovaná príbehom Sv.Vavrinca.

„Keď si človek naozaj niečo veľmi praje, väčšinou sa to splní. Dôležité je nestratiť nádej,“ vraví speváčka. „Koncom roka to budú dva roky od vydania albumu. Putujeme od mesta k mestu, rozprávame príbehy inšpirované zapadnutou osadou Na Radosti a prežívame nezabudnuteľné chvíle,“ vyznala sa Aneta zo svojich pocitov z koncertovania.

Skladbu „Hvězda“ ale na albume Na Radosti nenájdete. „Na poslednú chvíľu sme sa rozhodli, že na albume nebude. Cítili sme, že jej čas ešte len príde. Je takou pomyselnou trojbodkou za obdobím, ktoré s kapelou prežívame.“

Singel je možné zakúpiť v hudobných on-line obchodoch (ako napr. iTunes, Spotify, ClickMusic atd.)

Singel vydáva Art Shock v distribúcii Supraphon.

Ďakujeme za podporu partnerom: Volkswagen, SHERWOOD Digital a Supraphon.

Termíny slovenského turné Na Radosti 2016:

21.11.2016 – Ružomberok, Kultúrny dom Andreja Hlinku

22.11.2016 – Košice, Historická radnica

23.11.2016 – Poprad, Dom Kultúry

24.11.2016 – Žilina, Mestské divadlo Žilina

25.11.2016 – Bratislava, Divadlo Aréna

26.11.2016 – Nové Mesto nad Váhom, Blue Note

27.11.2016 – Trenčín, Piano Club

Všetky informácie o turné a predpredaji vstupeniek nájdete na ticketportal.sk alebo na  www.langerovaaneta.cz

VINYL

Od poslednej Anetinej návštevy na Slovensku uplynul takmer rok a ona za ten čas stihla niekoľko zaujímavých hudobných aktivít a splnila si aj svoj muzikantský sen: album Na Radosti vyšiel aj ako vinyl.

“Prišla chvíľa, na ktorú som sa veľmi tešila. V rukách držím prvú vylisovanú vinylovú platňu albumu Na Radosti,” povedala v máji Aneta médiam. “Som rada, že sa na vinyl ešte nezabudlo. Rada počúvam gramofónové platne, mám celkom slušnú zbierku. Urobím si vždy čas na seba, uvarím si dobrú kávu, čas sa spomalí a ja počúvam a premýšľam o všetkom, čo je pre mňa v živote dôležité.”

Súčasťou vinylu sú aj bonusové materiály: pohľadnice z miest, kde album vznikal, samolepky so symbolmi piesní a plagát. Album sa navyše dá stiahnúť aj v digitálnej verzii.

KONCERTNÉ AKTIVITY V ČR

Aneta sa po odohratí koncertov na Slovensku vráti späť na české pódia, odohrá ďalších sedem koncertov po českých divadlách a na záver roka ju čaká špeciálny trojkoncert Brno-Ostrava-Praha. Týmito koncertami vyvrcholí jej úspešné dvojročné turné k dvakrát platinovému albumu Na Radosti. Koncerty budú zároveň oslavou Anetiných 30.narodenín a pripravených je aj niekoľko hudobných prekvapení.

zdroj: Lenka Slaná

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky