Novinky

Zdenka Predná má nový singel „Dýcham“, ku ktorému stihla nakrútiť aj videoklip!

Speváčka Zdenka Predná má nový singel! Novinku z albumu AMULET už predstavila aj v rozhlasovom éteri! Text piesne napísala sama speváčka, ktorá je aj spoluautorkou hudby. K novému singlu už stihla Zdenka Predná nakrútiť aj videoklip. Pozrite si klip, v ktorom vás uchváti čarovná atmosféra prostredia Banskej Štiavnice.

Speváčka a skladateľka Zdenka Predná predstavila nový singel „Dýcham“ z aktuálneho album AMULET. Text piesne napísala sama speváčka, ktorá je zároveň aj spoluautorkou hudby. Skladba má už aj obrazovú podobu, o ktorú sa postaral režisér Braňo Jašš zo štúdia frametouch.

„S klipom som veľmi spokojná. Braňo Jašš je veľmi citlivý režisér. Vôbec som si nevedela predstaviť ako to bude vo finále vyzerať, no výsledok ma naozaj dojal. Navyše v klipe sú krásne scény z mojej rodnej Štiavnice. Myslím si, že teraz už všetci pochopia, čo ma na nej tak láka.“ Vysvetľuje Zdenka Predná.

 Klip sa nakrúcal štyri dni v Banskej Štiavnici a v jej okolí. V pôvodných, starých domoch Zdenkinych kamarátov zachytil režisér čaro pravej štiavnickej atmosféry, ktorá dýcha z každého záberu. Divákov uchváti atmosféra prirodzeného života spätého s prírodou, ktorému speváčka dala prednosť pred veľkomestom.

1380421_417281588397371_1457595126_nV klipe som to naozaj ja, taká, aká prirodzene som. Bez predĺžených vlasov a tony make-upu. Aj nakrúcanie bolo celé veľmi prirodzené, bez stresov. Ak nerátam, že počas cesty Braňovi pred Štiavnicou odletelo koleso. Vyzeralo to dosť hrozivo, ale nedali sme sa rozhodiť.“  Smeje sa Zdenka.

Nový singel „Dýcham“ už znie v slovenskom éteri. Hudbu skomponovala speváčka spolu s Andrejom Hruškom zo štúdia Littlebeat. Zdenka čerpá pri tvorbe piesní a textov zo svojich nálad a pocitov. V novom roku má Zdenka veľké plány.

IMG_1883„Chcela by som ísť s albumom AMULET na turné, nakrútiť ďalší klip a začať postupne pripravovať materiál na ďalší album. Tiež sa veľmi teším z projektu DoleDole. Každopádne nič striktne neplánujem, teším sa, čo mi život v pravý čas prinesie. Chcem byť čo najviac šťastná a užívať si život.“ Prezradila sa Zdenka.

Album Zdenky Prednej AMULET je dostupný vo všetkých kamenných obchodoch. CD sa dá kúpiť na http://www.ipark.sk/253537-amulet/. Digitálne MP3 si môžte zaobstarať na http://beatban.com/albums/amulet.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Braňo Jašš

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky