Novinky

Prvým singlom z pripravovaného albumu Xindla X je Barbína. Premiéru vrátane videoklipu má práve dnes.

Xindlovi X na jar vyjde nový album s názvom Čecháček Made. Prvý singel zo spomínanej dosky je skladba s názvom Barbína majúca premiéru práve dnes. Animovaný videoklip v réžii výtvarníka Ondřeje Pfeiffera, ktorý spolu s Xindl X napísal aj scenár, môžete zhliadnuť.

„Aj keď je to jedna z najveselších piesní z dosky, má vážnu tému, „rozhovoril sa o Barbíne Xindl X, „Rozpráva o dnešnej dobe, ktorá nám pomocou médií nahovára, že vzhľad je dôležitejší ako osobnosť. A tiež rozpráva o všetkých tých babách, čo tomu veria a chcú vyzerať ako vyretušované barbíny z časopisov. Aby toho docielili, ženú sa hocikedy za vidinou dokonalosti cez mŕtvoly, často aj vlastné. „

Doska Čecháček Made vyjde v apríli u hudobného vydavateľstva Universal Music. Už teraz môžeme prezradiť, že obsahuje dvanásť skladieb. Rovnako ako dva predchádzajúce Xindlove albumy vznikol pod taktovkou skúseného producenta Dalibora Cidlinského jr. a nahrala ju kapela v zložení: Xindl X – spev, akustická gitara, Dalibor Cidlinský Jr. – piano, banjo, Jan Cidlinský – basgitara a Emil Valach – bicie.

Xindl x foto Dalibor KonopáčAko už názov Čecháček Made naznačuje, pôjde o album zložený prevažne z protestsongov, mieriacich do vlastných radov. Xindl X sa týmto vracia k svojim hudobným začiatkom a vo všetkých piesňach mieša pesničkársky folk s rapom až popom. Doska je tiež o poznanie akustickejšia než jej predchodkyňa.

„Chceli sme sa pokúsiť na dosku preniesť atmosféru našich živých koncertov. Preto sme sa tentoraz vykašlali na sample a synťáky a zahrali sme skladby tak, ako ich hráme na koncertoch a len v pár piesňach sme potom výsledok ozdobili sláčikovou alebo dychovou sekciou. Aj keď je doska surovejšia než tie predchádzajúce, verím, že bude o to autentickejšia, „hovorí k doske Xindl X.

Pesničkárska doska 21. storočia Čecháček Made Xindl X vyjde na konci apríla 2014.

Pravidelne aktualizované informácie nájdete na www.xindlx.cz a http://www.facebook.com/xindlxofficial

zdroj: Johana Turner

foto: Dalibor Konopáč

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky