NovinkyDivadloKam na koncert?

ZAČALI SKÚŠKY MUZIKÁLU MÓRIC BEŇOVSKÝ – Igor Timko a Tomáš Palonder v hlavných úlohach

Štátne divadlo Košice pripravuje na koniec novembra premiéru nového pôvodného muzikálu Móric Beňovský. Pod vedením režiséra Milana Antola sa v úlohách hlavných  predstaviteľov objavia Tomáš Palonder ako Beňovský a Igor Timko v úlohe Stepanova.

Pre lídra skupiny No Name je to návrat do jeho rodného košického divadla po 16 rokoch!

Timko vyštudoval herectvo a po dlhšom čase sa vracia na divadelné dosky.

„Na tvorbe muzikálu sa podieľajú ľudia, ktorých prácu dlhodobo sledujem. Či už je to textár Vlado Krausz alebo režisér, producent a autor muzikálu Milan Antol, ktorý spolupracoval pri písaní hudby s talentovaným Adriánom Harvanom. Pre mňa to bola ponuka, ktorá sa neodmieta,“  hovorí Igor Timko.

Na pódiu si zahrá v tandeme s hlavním predstaviteľom Beňovského Tomášom Palonderom. „Naše postavy sú vo vzájomnom vzťahu ako Ježiš a Judáš. Tomáš hrá Mórica a ja Stepanova, ktorý ho zradí a zavraždí.“

Benovsky02Slováci si postavu Mórica Beňovského spájajú najmä s legendárnym seriálom v hlavnej postave s Jozefom Adamovičom. Práve on bol pedagógom, pod krídlami ktorého Igor Timko študoval na Akadémi umení v Banskej Bystrici.  „Jožko Adamovič prežil ostatný čas svojho pedagogického pôsobenia práve tu u nás v Košiciach a pripadala do úvahy aj možnosť, že si spolu zahráme na jednej scéne v jednom predstavení…,“ dodáva Igor.

Premiéra muzikálu je plánovaná na 29. novembra a dovtedy čaká celý realizačný tím ešte veľa skúšok. Ako sa bude dať skĺbiť táto práca spolu s vyťaženým koncertným programom skupiny No Name?

Igor Timko: „S vedením divadla sme sa dohodli na podmienke, že moje pôsobenie v muzikále nijako  nenaruší kapelový život, takže letenky medzi Prahou a Košicami mám  už dnes nakúpené až do konca novembra.“

Zdroj: Lenka Slaná

Foto: archív No Name

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky