Novinky

Svetlanna nieL.E.N. spieva, ale svoje skladby aj žije.

Nový objav na slovenskej hudobnej scéne. Má 26 rokov, pracuje ako barmanka a v minulosti bola reprezentantkou Slovenska v karate. Jej meno je Svetlanna!

Od malička má pocit, že je iná ako ostatní. Neustále počuje nejakú melódiu v hlave, ktorú hneď ako je možné, sa snaží zaznamenať. Najradšej tvorí v noci, keď všetci spia. Vie hrať na flautu, klavír, gitaru a všetky texty a hudbu si píše sama. Vystupuje pod umeleckým menom Svetlanna a pred pár dňami zverejnila svoju novú skladbu L.E.N., ktorá sa okamžite udomácnila v niektorých slovenských rádiách.

„L.E.N. je o životných túžbach, o snahe dostať sa k cieľu a byť konečne šťastná, aj napriek tomu, že ťa niečo/niekto stále brzdí. Uvedomujem si, že nie som jediná žena, ktorá so svojim životom a túžbami bojuje. Som človek, ktorý ráno vstane a musí si odpracovať 13 až 20 hodín, aby si mohol kúpiť jesť, či zaplatiť nájom. Každopádne, som presvedčená, že život je krásny, L.E.N. … ,  opísala skladbu Svetlanna.

Pieseň L.E.N. sa nahrávala v štúdiu LVGNC za dozoru Mareka Rakovického. Spolu s ním a Svetlannou boli v štúdiu aj Ľudo Srnec (bicie a perkusie), Peter Bulík (akustická gitara) a Dominik Greiner (piano a PC) .

c.3„Výber štúdia zo strany Universal Music bol pre mňa výborný. Na spoluprácu s Marekom, nemôžem povedať nič iné ako len harmónia. Presne vedel vystihnúť to, čo cítim. Veľmi sme si sadli, hudobne aj ľudsky,“ neskrývala nadšenie speváčka Svetlanna.

Svetlanna sa okrem hudby, dlhé roky venovala profesionálne aj športu – karate. Je niekoľko násobnou majsterkou Slovenska a dokonca ako reprezentantka Slovenskej republiky vyhrala aj Európsky pohár. Neskôr, však prišla k úrazu a jej športová dráha bola v priebehu sekundy ukončená.

c.5„Karate sa stalo pre mňa rutinou ako jesť a piť, ale hudba bola a je celý život mojim nádychom a výdychom. Proste, jedinou možnosťou ako v skutočnosti vyjadriť to, čo cítim, je hudba. Moja hudba, moje texty,“ prezradila Svetlanna.

Svetlanna svoj nový singel L.E.N. naživo po prvýkrát predstaví na Biznis & Media párty vydavateľstva Universal Music, 2.10. v klube LOFT.

facebook Svetlanna
www.facebook.com/svetlannaband

zdroj: Marek Kučera

foto: Ľudo Srnec

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky