Novinky

Za Vianočný album Opatovský vďačí Richardovi Müllerovi

Dubasová + Opatovský 9Robo Opatovský a Richard Müller si často kolegiálne pomáhajú a vychádzajú v ústrety. Jedným z umelcov, ktorí s Richardom naspievali jeho veľký hit „Baroko“, je aj Robo Opatovský. Ako vokalista asistoval aj na nahrávaní Müllerovho albumu „44“.  Richard sa Robovi revanšoval hosťovaním v swingovej verzii skladby „Milovanie v daždi“ a najnovšie sa stal aj autorom priamočiareho názvu aktuálnej platne Roba Opatovského s vianočnými pesničkami – pomenoval ho „Vianočný album“.

„Stretol som sa s Richardom a hovoril mu o jednotlivých skladbách, ich menách a o tom, ako ťažko sa mi hľadá spojenie, ktorým by som definoval celý album,“ hovorí Robo. „Práve Richard prišiel s jednoduchým, no geniálnym nápadom nazvať ho Vianočný album. Každému tak vraj bude hneď jasné o čo ide.“

V tohtoročnej reedícii pribudlo na albume aj nové dueto Roba Opatovského s Beatou Dubasovou „Prvé Vianoce“, naživo si ho zaspievali len pred pár dňami 8. 12. na  benefičnom večere UNICEF v Bratislave.

V pondelok 14. 12. Robo vystúpi na veľkom vianočnom koncerte v košickej Steel Aréne, 20. 12. na podujatí Úsmev ako dar v Bratislave a aj priamo 24. 12. v rámci Konta nádeje, kde sa predstaví spolu s Bratislavským chlapčenským speváckym zborom.

Na „Vianočný album“ naspieval Robo Opatovský väčšinu celosvetových vianočných hitov –  „Last Christmas“, „Jingle Bells“, „White Christmas“ alebo pieseň „Tichá noc, svätá noc“. Pridal však aj vlastné skladby – „Dieťa spí“, „Čas sviečok“, „Keď bdiem a snívam“,  či „Vianočnú poštu“.

redakciu informovala Eva Bacigalová (PR manažérka RM)

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky