Novinky

YELLOWCARD po prvýkrát na Slovensku!

1.septembra vystúpi v Bratislavskom MMC (Majestic Music Club) po prvýkrát na Slovensku americká pop-punková kapela YELLOWCARD.

YC (Yellowcard) pochádza z mestečka Jacksonville na Floride a oficiálne debutovala v roku 1997 hard-core punkovým albumom Midget Tossing. Prevratný zlom v ich kariére spôsobilo presťahovanie kapely do Kalifornie a najmä výmena na poste frontmana, keď pôvodného Bena Dobsona nahradil charizmatický sympaťák Ryan Key.  V novej zostave si vyskúšali fungujúcu chémiu na albume „One for the kids“ z roku 2001, kde sa zbavili hard-core punkových postupov a zaradili sa k stále silnejúcemu pop-punkovému hnutiu . A to, že personálne zmeny kapele len a len prospeli potvrdili fanúšikovia a takisto aj kritici nadšenými ohlasmi. Skutočnú popularitu si získali v roku 2003 vydaním multi-platinového albumu „Ocean Avenue“ pod hlavičkou mamutieho labelu EMI, ktorým lámali rekordy v predajnosti, obsadili vrcholné priečky hitparád a definitívne sa zaradili k špičke svojho žánru akými sú Blink 182, Green Day či The Offspring. Skladby ako „Ocean Avenue“, „Way Away“ alebo „Only One“ zaplnili vysielací čas rádií po celom svete, hudobné TV stanice nevynímajúc. Úspech albumu im priniesol headline vystúpenia v rámci prestížneho Vans Warped Tour a predstavili sa aj na MTV Video Music Awards a MTV Movie Awards. Po dvojročnej pauze kapela ohlásila fanúšikmi dlho očakávaný návrat albumom  „When you are trough thinking ,say yes“, ktorý prichádza na trh pod značkou Hopeless records.Po spoločnom americkom turné,ktoré absolvujú aj s kapelou Good Charlotte sa presunú do Európy aby aj tu podporili vydanie nového albumu.Jednou z ich zastávok bude konečne aj Slovensko!

Predpredaj v sieti TICKETPORTAL alebo na www.ticketportal.sk alebo na tel. +4212-529 333 23      http://www.ticketportal.sk/podujatie_search.asp?ID=15811

Cena vstupeniek v predpredaji : státie 18€  / V.I.P. 39€ *

 

Fanpage: www.yellowcardrock.com

 

 

V úlohe predskokanov sa predstaví našlapaná domáca kapela From Our Hands s aktuálnym programom, ktorý tvoria najmä skladby z nového albumu Sinners. FOH sa na našej scéne pohybujú od roku 2007 a svoju úspešnú kariéru naštartovali albumom „Buildings fall“ z roku 2009. Počas svojej existencie odohrali množstvo vystúpení po  kluboch a na festivaloch v Čechách a na Slovensku, napr. na prestížnom festivale Rock for People v Českom Brode im atmosféru vytvárala trojtisícová kulisa, čo len svedčí o ich rastúcej popularite.

 

FROM OUR HANDS:

Matej Hoťka – spev, gitara

Matej Turcer – gitara

Rišo Klimo – basgitara

Miro „Bakula“ Šimonič – bicie 

Fanpage: www.myspace.com/fromourhands

Foto: Archív

Autor: Mário Praženec,Wayout Booking

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky