NovinkyKam na koncert?

Xindl X sa vracia na Slovensko s pesničkárskymi koncertmi a zároveň dokončuje novú dosku.

Xindl X tento rok v Čechách na pódiu neuvidíte. Zato na Slovenskom si ho fanúšikovia môžu užiť do sýtosti. Po tunajšom úspešnom turné, ktoré sprevádzalo jeho zatiaľ posledná štúdiová platňa Lá$ka, sa sem rozhodol znova vrátiť a pridať ďalších sedem koncertov. Svoje piesne – rovnako ako na jar – predstaví v pesničkárskej podobe len s doprovodom gitary a ako hosť s ním opäť vystúpi slovenská pesničkárka Mirka Miškechová.

„Tušil som, že na Slovensku bude skvelé publikum, ale skutočnosť ešte predčila moje očakávania. Atmosféra na koncertoch bola fantastická. Tiež ma dosť prekvapilo, aj napriek tomu, že moje skladby tu rádiá nehrajú, že ľudia so mnou odspievali veľkú časť textov. Už po pár koncertoch bolo jasné, že už nemôžem slovenských fanúšikov zanedbávať ako doteraz a musím sem začať jazdiť častejšie. Preto by som na jeseň rád navštívil niekoľko miest, kde som ešte nehral a na jar pridal ešte niekoľko ďalších miest,“ dopĺňa Xindl X.

Medzi koncertmi sa čerstvý dvojnásobný otec bude vracať do Čiech nielen za rodinou, ale aj do štúdia, kde práve dokončuje nový album. Spomínaná nová doska by podľa Xindl mala byť v znamení návratu k pesničkárstvu: „Tentoraz nečakajte žiadne výlety do iných žánrov, ale priamočiaru dosku v komornom zložení, na ktorej sa vo všetkých piesňach mieša folk s rapom a popom. Album sa bude volať Čecháček Made a ako už názov napovedá jedná sa o album zložené z protestsongov, mieriacich do vlastných radov“.

Pravidelne aktualizované informácie nájdete na www.xindlx.cz, http://gplus.to/xindlx, www.bandzone.cz/xindlx a na http://www.facebook.com/xindlxofficial

21. 11.   Banská Bystrica – Klub 77, od 19:00

22. 11.   Skalica – Budvarka, od 20:00
23. 11.   Považská Bystrica – Apollo Music Club, od 20:00

30. 11.   Hlboká pri Senici – Festival Čaj o piatej, od 20:00
6. 12.     Košice – Kasárne, od 20:00
7. 12.     Prešov – Bizzare Klub, od 20:00
21. 12.   Žiar nad Hronom – Festival Vianočka, MsKC Žiar nad Hronom, od 20:00

zdroj: Johana Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky