NovinkyKam na koncert?

Miro Žbirka dostal na narodeniny fantastický darček od ČT a už teraz chystá vianočné prekvapenia.

Takmer na deň presne, rok po výnimočnom narodeninovom koncerte Mira Žbirku Happy Birthday v pražskej O2 aréne (8. 11. 2012) vychádza na DVD záznam z koncertu nasnímaný kamerami Českej televízie. Jedinečnú atmosféru, ktorú na koncertoch v Prahe a Bratislave zažilo viac ako dvadsať tisíc divákov, si budete môcť pokojne doma vychutnávať kedykoľvek. Na zázname z koncertu nechýbajú hostia, s ktorými si v úvode koncertu Miro Žbirka zahral. Predelom koncertu bol krst unikátneho CD boxu Complete Box, ktorý obsahuje všetky albumy, ktoré doteraz vydal a špecálne bonusy. V symfonickej časti si Miro zaspieval aj s kapelou v doprovode Moravskej filharmónie Olomouc s dirigentom Adriánom Kokošom. Počas koncertu zazneli najväčšie hity: Možno sa ti zdá, 22 dní, Biely kvet, Jesenná láska, Zažni, Atlantída, Mám rád a ďalšie, ale aj beatlesovky All You Need Is Love a Hey Jude.

Na bonusovom DVD je zachytených 25 televíznych vystúpení Mira Žbirku z archívu Českej televízie od sedmdesiatych rokov až po súčasnosť.

DVD Happy Birthday (2 DVD):

Disk 1 – Miro Žbirka: Happy Birthday

záznam z koncertu v pražskej O2 aréne z 8. 11. 2012  (84 min)

Disk 2 – Miro Žbirka: 25 najväčších hitov :

Dievčatá, Biely kvet,  Atlantída,  22 dní,  Ticho, Pozri, Tvár,  S tebou je kríž, Ticho, Mesačny svit -S tebou je kríž, Slávou opitý, Kúp mi knihu, Katka, Možno sa ti zdá, Len s ňou, Adriana, Medley, Lets Make a Summer, Mayday, Myslím, že ti rozumiem, Mám rád, Co bolí to přebolí, Cesta zakázanou rýchlosťou, Daj mi, Tento song, Tadam dam si dám. (79 min)

Miro prichystal pre fanúšikov opäť jedno veľké prekvapenie – V štúdiu 2 svojho obľúbeného londýnskeho Abbey Road (v tom, kde tesne pred ním nakrúcal skvelé video na pesičku Queenie Eye Paul McCartney s Johnym Deppom, Meryl Streep, Kate Moss, Jeremy Ironsom a ďalšími) nahral s producentom Robom Cassom novú vianočnú pesničku. Spojením slovanskej melodiky a anglickej produkcie vznikla zaujímavá skladba, ktorá má veľký potenciál stať sa hitom. Do rádií poputuje začiatkom decembra a poprvýkrát ju naživo Meky odohrá na decembrovom koncerte v Košiciach, na ktorý sa už teraz usilovne pripravuje.

Do metropoly východu sa Meky po dlhej dobe vráti so svojou kapelou a 42-členným symfonickým orchestrom, ktorý opäť povedie dirigent Adrián Kokoš. Pod názvom Symphonic spolu odohrajú 21.decembra dvojhodinový koncert v Steel Aréne.

Prvý koncert so symfonickým orchestrom odohral Miro Žbirka pred troma rokmi.  Z pôvodne jednorázovej záležitosti sa, ako to v živote chodí, zrodila spolupráca, ktorá funguje až doteraz.

Po úspechu česko-slovenského turné v roku 2010 koncertujú s týmto programom sporadicky dodnes. Za spoločný Symphonic album získali platinovú platňu. V Košiciach dajú svojim predstavením veľkolepú bodku za rokom 2013.

“Vlani sme stihli so symfonickým programom iba koncerty v Prahe a Bratislave. Som to východniarom dlžný…” povedal spevák o pripravovanom koncerte v košickej Steel Aréne, ktorý sa uskutoční 21.12.2013. Lístky sú v predpredaji v cene od 17 eur na stránke organizátora podujatia vagaboond.com a tiež v sieti Ticketportal. Zakúpiť si môžete aj špeciálny VIP lístok, ktorý zahrňuje parkovanie v parkovacom dome, exkluzívny darček a vstup na VIP recepciu, ktorá sa uskutoční po koncerte.

Aktualizované info  na:  www.zbirka.cz  a http://www.facebook.com/MiroZbirka

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky