Novinky

Wine Fault majú nový album. Fúziu noise rocku s punkom vybavili za 26 minút.

Wine Fault vydávajú po štvorročnom čakaní druhý album s názvom “Maybe Scissors” a je to ich zatiaľ najvyzretejšie dielo, ktorým obohatili slovenskú scénu alternatívneho rocku. Osem pesničiek, v celkovej dĺžke 26 minút, uzrelo svetlo sveta príznačne na deň bláznov v pondelok 1.4. Ide o ochutnávku pestrých nápadov bratislavského noise rocku a punku s anglickými textami, ktoré sú plné irónie a cynizmu a riešia spoločenské udalosti a fenomény, ktoré si podľa kapely zaslúžia bezpozlátkovú kritiku pre svoju absurditu.

“Skladali sme to približne rok a pól. Rovnaký čas v podstate trvala pre-produkcia, nahrávanie, mix a mastering. Každý dal zo seba maximum, vrátane chalanov z PULP štúdia, pre ktorých je Wine Fault už srdcová záležitosť,” povedal spevák a basgitarista Andrej Fintora a doplnil: “Texty sú o anglickej kráľovskej rodine, homeopatii, naháčoch, ktorí šprintujú cez futbalové štadióny,… Skrátka o úplných absurditách, ktoré sme si ako spoločnosť vymysleli, ale na albume sú okrem iného aj vtipné odkazy na Ötziho alebo fenomén slovenského internetu – kapučínko. Dlho sme riešili zvuky gitár, bicích a samotný proces nahrávania – všetko je autentické a v pesničkách sme využili roky skúsenosti z nahrávania a skladania tak, aby bola každá z nich silná, bez “vaty” a postavená na dobrom nápade. Z albumu sa tešíme a chceli by sme, aby ste sa tešili z neho spolu s nami, keď už v krajine Hranola IV. zapadlo slnko a nie je sa moc z čoho tešiť.”

Wine Fault sa už po tretíkrát zatvorili na nahrávanie v bratislavskom štúdiu PULP. O nahrávanie a produkciu sa postarali Jakub Hríbik a Jakub Spiszak. Grafiku navrhol bubeník kapely Patrik Urban. Mastering si vzal pod taktovku viedenský masteringový inžinier Alexander Vatagin. “Maybe Scissors” vychádza 1.4. na každej relevantnej streamovacej platforme.

Text: Tlačová správa
Foto: Braňo Vartovník

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky