Novinky

White Place zverejnili videoklip k piesni Nocebo

Slovenská štvorica White Place prichádza so singlom a klipom k skladbe Nocebo. Ide o v poradí tretí oficiálny singel z pripravovaného albumu In Context, ktorého vydanie je plánované na koniec roka 2022. 

Pieseň pojednáva o podvedomom pacientovom presvedčení o negatívnych vedľajších účinkoch liečebnej látky, ktoré nabral po zlej predchádzajúcej skúsenosti, alebo o ktorých bol vopred informovaný. Tieto stavy sa v takom prípade vyskytujú aj vtedy, ak daná látka vedľajšie účinky štandardne nemá. 

„Je fascinujúce, aký je tento jav v spoločnosti rozšírený“ , tvrdí frontman White Place, Daniel Jenčo. „Ak napríklad človek neverí liekom po predchádzajúcich zlých skúsenostiach, skutočne mu už ďalšie nebudú účinkovať. Je to bezvýchodisková situácia“.

Prvá verzia skladby zaznela na video koncerte s názvom Empty session, ktorý bol vydaný v decembri minulého roka, a ktorý je možné zhliadnuť na YouTube. 

Klip k piesni Nocebo bol natočený na experimentálnej scéne prešovského Divadla Jonáša Záborského. O kameru sa postaral už tradične Adrián Jenčo. Réžiu, strih, efekty a celkovú koncepciu klipu zastrešil Daniel Jenčo. 

White Place okrem Daniela tvorí jeho brat Majo Jenčo, ktorý hrá na gitaru, klávesy a sampler, bubeník Lukáš Fabian a basák, gitarista a producent Stano Čorej. 

redakciu informoval PR manažér Matej Kráľ
foto: Adrián Jenčo

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky