Live

Koncertná mapa Slovenska (18. 5. – 24. 5. 2022)

Tento týždeň sa roztrhlo vrece s vystúpeniami slovenských aj zahraničných interpretov. Medzi najväčšie hviezdy rozhodne patrí kráľ melodického rocku Neil Zaza, ktorý zahrá v utorok 24. mája v Banskej Štiavnici. Jeho albumy oceňujú fanúšikovia, kritika, ale aj Steve Vai, Joe Satriani, Yngwie Malmsteen, Vinnie Moore, Dweezel Zappa a ďalší gitaristi, ktorí ho radi pozývajú na svoje koncerty ako druhého gitaristu. Istý čas bol aj členom metalovej kapely Firehouse. Takže keď máte radi Banskú Štiavnicu a melodický rock, utorkový večer máte vyriešený.

V Bratislave prebehne vo štvrtok a v sobotu 19. a 21. mája World Music Festival so zaujímavým združením Angusori, ktorého členom bude aj Iva Bittová, Jean-Louisom Matinierom, Kevinom Seddikim a ďalšími. Angusori zahrajú ešte v Košiciach a Žiline. 

V Pezinku prebehne v sobotu 21. mája nabušený Drumfest Slovakia. 

A v utorok 24. mája oslávi v bratislavskej Inchebe sedemdesiatku presunutým koncertom kapelník Elánu Jano Baláž. Zagratulovať mu prídu mnohí ďalší muzikanti. 

Streda 18. 5. 2022

Bratislava:

DJs Andee, D.K.O a Progrez (Goodbye Semester) – WAX, 22.00

Prešov:

Piesňový Recitál Petra Mikuláša & Jana Nagy-Juhász – Divadlo Viola, 18.00

Štvrtok 19. 5. 2022

Banská Bystrica:

Lara Abou Hamdan, Belinda Rašner, Nicola Čechvalová, Emma Hurtečáková (Folkový večer) – Hogo Fogo, 19.00

Bratislava:

T3 x EThno: Maniucha & Ksawery + Antalová & Myhr – T3 – kultúrny prostriedok, 17.00

Monika Absolonová – DK Zrkadlový Háj, 19.00

Barthold Kuijken, Ewald Demeyere, Radka Kubínová (Nemecká a francúzska baroková hudba pre flautu) – Zrkadlová sieň Primaciálneho paláca, 19.00

Angrusori Project + Iva Bittová (World Music Festival Bratislava) – Moyzesova sieň, 20.00

Poprad:

Piesňový Recitál Petra Mikuláša & Jana Nagy-Juhász – Tatranská Galéria Poprad, 18.00

Piatok 20. 5. 2022

Banská Bystrica:

Olympic – Amfiteáter, 18.00

Bardejov:

Niečo Navyše (Pivný Fest) – Radničné námestie, 16.30

Smola a Hrušky (Pivný Fest) – Radničné námestie, 18.00

Bratislava:

Monolit: Poly Chain + Bad Mojo + ďalší – Fuga, 18.00

Symfonický Orchester Sro – 9. koncert sezóny – Veľké koncertné štúdio Slov. rozhlasu, 19.00

Jednofázové kvasenie – TICHO a spol., 19.00

Stolen Money – Randal Club, 20.00

Paweł Kulczyński, Wilhelm Bras / Lautbild – A4 – Priestor súčasnej kultúry, 20.00

Cassels + support – Kulturák klub, 20.00

Stanko: Yanko Král & Stame – Nu Spirit Bar, 20.00

Hello Brian (+krst albumu Bludisko) – Randal Club, 21.00

Mäsokombinight w/ Drinks On Me – KC Dunaj, 21.00

Bijouterrier – Club Hron, 21.00

Deadly Algorythm: Limewax + Cooh a ďalší – Edison Park, 22.00

Bassdeck: INJA + Tom Root + ďalší – SUN DECK, 22.00

Spektrum: Takaaki Itoh + Fleika + ďalší – WAX, 22.00

INJA, Pandora, Dckdst, D-High, Jimmy Danger a ďalší – Sundeck, 22.00

Humenné:

Akustika (Reggae party) – History Art & Music Club, 20.00

Pil C (Odsúdený Na Úspech 2022) – Arena Night Club, 20.00

Košice:

Fallgrapp – Tabačka Kulturfabrik, 20.30

Nitra:

Drť + diskusia Denníka N Punk 2022 – Mariatchi, 19.00

Tomáš Bezdeda – Svätourbanské zoborské slávnosti – 19.00

Samey (Anarchia Tour 2022) – Nová Pekáreň, 21.00

DJ Bobo (+ Michal David, Fun Factory, Old School Brothers) – Amfiteáter, od 19.20

Nové Mesto nad Váhom:

Lukáš Adamec & band – Blue Note, 20.00

Partizánske:

Jaromír Nohavica – Mestská športová hala, 19.00

Prešov:

Pacora Trio – Koncert víťazov prešovskej cimbalovej struny – PKO Čierny Orol, 18:00

Fallgrapp – Wave – centrum nezávislej kultúry, 20.00

Lash & Grey – Christiania, 20.30

Šurany:

DMS (Huhu Tour) – Spoločenská Hala, 20.00

Trenčín:

Štvorkopačka 2: Vec Švidraň + Bad Karma Boy + Fishface – Hangár klub, 19.00

Pell-Mell 59 (Krst albumu „Keď sme boli mladí“) – Piano Club, 20.00

Friday Vibez – 3plex Club, 21.00

Veľké Uherce:

Medial Bananna & Boy Wonder – Na Kameni – chill & party zóna, 21.00

Vrútky:

Hoten Toten – Rock Club Mlyn, 20.00

Žilina:

ANGRUSORI s Ivou Bittovou – Nová synagóga, 20.00

Michal David (Oldies party Rádia Vlna) – Event House, 21.00

Bytča:

Ladovňa BLACKNIGHT: Inferno + Ceremony of Silence + Sorgoth + Solipsism – KC Hviezdne Noci, 19.00

Sobota 21. 5. 2022

Banská Bystrica:

Strapo, Adiss, Majself, Šorty (Amfik Open Fest 2022) – Amfiteáter, 18.00

Jaromír Nohavica – Športová hala Dukla na Štiavničkách, 19.00

Alan Bartuš Trio – Hogo Fogo, 19.00

SIMA („OMG & STORY“ Tour) – Ministry Of Fun, 20.00

Bratislava:

Leo Rojas – Majestic Music Club, 19.00

Törzs + Meowlau x Val – Klub Pod lampou, 19.00

Schola 2022 – Tasto Solo – Koncertná Sieň Klarisky, 19.00

Feint, Maduk, Technimatic, Andromedik, Edlan, Lexurus, T & Sugah, Telomic (Liquicity Bratislava) – Refinery Gallery, 19.00

Bratislavský swingový majáles – V-klub, 20.00

Hollow Coves + support – Fuga, 20.00

Jean-Louis Matinier & Kevin Seddiki + Iness Mezel & Nora Abdoun (World Music Festival Bratislava) – Slovenský rozhlas – Štúdio 2, 20.00

Fats Jazz Band a ďalší (Bratislavský swingový majáles) – V-klub, 20.00

DJ Chocolino a DJ Emeterio (Kubánska noc) – KC Dunaj, 21.00

Cico Band & René Rendy – Club Hron, 21.00

Samey (Anarchia Tour) – Ateliér Babylon, 21.00

David Key, Matt Zrebný a Tina – Good Life Club, 21.00

Michal David (Oldies party Rádia Vlna) – Edison Park, 21.00

Makepeace (Bratislavské mestské hradby) – Mestské hradby, 17.00

Yuhøs (Bratislavské mestské hradby) – Mestské hradby, 18.30

Hasky (Bratislavské mestské hradby) – Mestské hradby, 19.30

Bari (Bratislavské mestské hradby) – Mestské hradby,  20.30

Elsy + Qwerty + ďalší (Bratislavské mestské hradby afterparty) – WAX, 22.00

DJs Paradiso Rhythm, Makepeace a Vesnu (Kiki Nation) – Sundeck, 23.00

Brusno:

Vidiek (Čipkárskô 2022) – parkovisko pri futbalovom ihrisku Brusno-Ondrej, 18.00

Čadca:

Boy Wonder, Moja Reč, Delik & Supa, Miky Mora & DJ Maniak, Zveriny & Shomi, Mullo & Levo + MH7, DJ Martin Kocian, Sermone – RHNS Show (Party Crew Volume 1) – Hurricane Cocktail & Music Club, 22.00

Dunajská Lužná:

Miro Jaroš – Futbalový štadión, 17.00

Košice:

Angrusori – Kino Úsmev, 20.00

Nitra:

Fermata – Music a Cafe, 20.00

1st Slovak Pink Floyd Revival – Frankie Rock Club, 20.00

NERIEŠ, DMS, RADIKAL CHEF, SIMA, Astralkid22, YAEL, New way + ECM squad, JAJO & Tony T, TVRNFLX, Diamonds Academy, THE RAQS,, DJ JOHNYBEE, Hypeman Osťo, Lucas Hely, Chio, DJ PAYO (Welcome Summer) – Agrokomplex, od 16.00

Nové Mesto nad Váhom:

Marek Szarvaš projekt ft Susanna Jara – Blue Note, 20.00

Nové Zámky:

Hungary Allstars – W House – Events & Concerts, 20.00

Pezinok:

Marián Slávka (Drumfest Slovakia) – veľká sála DK, 16.00

Adam Marko (Drumfest Slovakia) – veľká sála DK, 18.00

Peter Solárik (Drumfest Slovakia) – workshop – od swingu po moderný jazz – malá sála DK, 19.00

Spomienka na Vinnieho Paula (Pantera, Hellyeah, Drumfest Slovakia) – veľká sála DK, 20.30

Virgil Donati (Drumfest Slovakia) – veľká sála DK, 21.00

Rožňava:

Lash & Grey – Kultúrno-kreatívne centrum Kláštor, 20.00

Piešťany:

Met: Lucia Di Lammermoor (Gaetano Donizetti) – Dom umenia, 19.00

Topoľníky: 

Sheyla Bonnick – The sound of BONEY M. – Športová hala, 19.00

Trenčín:

DJ Jordy Ray (House Rezident Night) – 3plex, 21.00

Zemianske Kostoľany:

DMS (Huhu Tour) – Lastriga Club, 20.00

Žilina:

Balkan Bashavel: Malalata + Libčo – KC Hoffmann, 21.00

Marhule / Sektor 20,0 – Smer Klub 77, 22.00

Nedeľa 22. 5. 2022

Bardejov:

Domáca kapela, DJ Peet Beck – Bašta, 20.00

Bratislava:

Konzervatoristi V Petržalke – CC Centrum, 17.00

Dvor/ček: Clive + Gabanna – Fuga, 18.00

The Duchon´s (Pocta Karolovi Duchoňovi) – Divadelná Sála Iuventa, 19.00

Kežmarok:

Jaromír Nohavica – Drevený artikulárny kostol, 18.00

Pondelok 23. 5. 2022

Bratislava:

Quasars Ensemble, Ivan Buffa, Eva Šušková / Die Liebe – Malé koncertné štúdio Slov. rozhlasu, 19.00

Košice:

Bishops Green / 50% panna – Collosseum, 20.00

Utorok 24. 5. 2022

Ružomberok:

Miro Jaroš (Koncert pre ne-poslušné deti) – Kráľovstvo Hrabovo, od 10.00

Jaromír Nohavica – Kultúrny dom Andreja Hlinku, 19.00

Utorok, 24. 5. 2022

Banská Štiavnica:

Neil Zaza & band – Kultúrne centrum, 19.00

Bratislava:

Klasika alebo 40 rokov s Elánom – Jano Baláž „70“ – Jožo Ráž, Vašo Patejdl, Kuly, Marta Jandová, Olympic, Pepa Vojtek, Mária Čírová, Martina Schindlerová, Mirka Partlová, Sagvan Tofi, Robo Opatovský, Lukáš Adamec, Štefan Skrúcaný, Miro Noga, Juraj Zaujec, Gioia – Incheba – Expo Aréna, hala C, 19.30

Čadca:

Jaromír Nohavica – Dom kultúry, 18.00

Lučenec:

Pavol Hammel – Synagóga, 18.00

Nitra:

Fragile – Music a Cafe, 19.30

text: Jozef Husovský
foto: Braňo Gotthardt

VSTUPENKY

Prečítajte si

Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Viac:Live