Novinky

Walter Schnitzelsson vydávajú druhý album

Trojica Walter Schnitzelsson prichádza po debute Fever s novým albumom. Na novinke s názvom Sugar Kids Won’t Stop Screaming sa nachádza spolu desať skladieb, z ktorých cítiť rock’n’rollové a bluesové korene a pre túto kapelu už typickú energiu a pozitívnu náladu. Novinka s názvom Sugar Kids Won Stop Screaming vyšla v piatok 1. februára 2019.

Album vychádza na rešpektovanej značke Slnko Records, ktorá už na svojom webe spustila aj predpredaj CD a MP3. Od prvého februárového piatka bude album dostupný na všetkých digitálnych platformách a streamovacích službách a na všetkých koncertoch bude k dispozícii aj fyzické CD.

Za dlhšie čakanie sa kapela fanúšikom odvďačila osobným a zvukovo vyspelejším albumom, ktorý si chalani produkovali sami. Oproti priamočiarejšiemu debutu je v aktuálnej novinke počuť vyzretejšie skladby, ktoré odzrkadľujú časový odstup medzi albumami. V pesničkách ale nechýba ani chytľavá festivalová nálada a na prvé počutie zapamätateľné gitarové linky.

„Tento album vznikal veľmi dlho. Medzitým som študoval zvuk v Amsterdame, možno preto sa to natiahlo. Mal som totiž ambíciu to zmixovat všetko sám, keďže to vnímam ako veľmi kreatívny proces. Veľa z nahrávok je vlastne nahratých u mňa v spálni, kde som to celé aj dopísal. Začal som v auguste tohto roku a bolo to veľmi fajn obdobie, mal som na to všetko kľud,” hovorí Jozef Rezník a vyjadruje sa aj k textom: „Písal som ich dlhšie, pretože som chcel, aby to bolo zo života. Aby to, čo hovorím ľuďom bolo prežíté a nech sa s tým stotožňujem. Čakal som, kým budem mať ľuďom čo povedať a skončilo to naozaj osobným albumom.”

Prvým singlom z nahrávky je už v lete vydaná pieseň Short Story, za ktorú môžu fanúšikovia hlasovať aj v aktuálnych Radio_Head Awards v kategórii Skladba roka.

V najbližších týždňoch skupina odpremiéruje aj videoklip na ďalší singel, pieseň Sugar. Následne sa trojica vydá na koncerty a letné festivaly, kde fanúšikom zahrá všetky nové veci aj naživo. Rok ukončia jesenným turné po vybraných slovenských mestách a v zahraničí.

Redakciu mojamuzika.sk informoval: Luboš Kotlár

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky