Novinky

Tento rok vyjde na Slovensku unikátny debutový album plný hitov. Vydá ho Lina Mayer.

Unikátny albumový debut, aký slovenská hudobná scéna ešte nezažila… Stojí za ním jedna z najvýraznejších tvárí slovenskej hudobnej scény, speváčka Lina Mayer. Od vydania megahitu Personal Sky doslova zaplavila slovenský rádiový éter hitmi, ktoré bez výnimky v pravidelných intervaloch bodovali v hitparádach i rotáciách. Všetky svoje úspešné single sa rozhodla tento rok vydať na debutovom albume.

Vznikne tak naozaj unikátne CD – hoci bude debutové, bude obsahovať množstvo hitov. Prelomový rok, ktorý sa ponesie v znamení jej albumového debutu, Lina Mayer uvádza dnes svojím novým singlom So high.

Prišiel čas bilancovať
“Po jednotlivých singloch, ktorými som sa chcela ľuďom postupne predstaviť, som si povedala, že dozrel čas si to celé zrekapitulovať. Prešla som kus cesty, a keď som si vypočula jednotlivé skladby, je to v nich cítiť. Páči sa mi myšlienka, ponúknuť mojim fanúšikom niečo ucelené, čo má začiatok aj koniec,” vysvetľuje Lina Mayer, prečo sa rozhodla vydať svoj debutový album po dlhom čakaní práve v tomto roku. Lina Mayer sa stala unikátnym zjavom na našej hudobnej scéne v roku 2015, kedy predstavila svoj singel Personal Sky, ktorým prvýkrát výrazne upútala záujem médií a širokej verejnosti a ktorý sa stal okamžite megahitom slovenských rádií. Od tej chvíle sa vydala – v dnešnej dobe veľmi obľúbenou – cestou vydávania samostatných singlov. Po troch rokoch sa rozhodla, že všetky doterajšie single zhromaždí a vydá na albume.

Novinka, ktorá roztancuje Slovensko – Lina Mayer: So high
Ako prezrádza, vydanie albumu má naplánované na marec tohto roka a jeho výroba sa aktuálne nachádza vo finálnej fáze. Zatiaľ čo vrcholí finalizácia albumu, Lina sa rozhodla poslať svojim fanúšikom nový singel So high, aby im čakanie na album spríjemnila a skrátila.

Singel So high vznikol v nahrávacom štúdiu Studio 7 pod taktovkou Lininho dvorného producenta Randyho Gnepu. Autorkou textu i hudby je Lina, rovnako ako pri všetkých jej doterajších skladbách. Po poslednom singli Falling, ktorý priniesol do éteru snovú, pokojnejšiu atmosféru, sa Line podľa jej vlastných slov žiadalo trochu zmeny, niečo svieže, s trochou energie a ľahkosti. “S producentom sa snažíme stále posúvať latku v rámci našej práce, skúšame nové zvuky, nové cesty, aby to nebolo jednotvárne. Práve tá pestrosť ma na tom baví. Bavia ma súčasné trendy v zahraničnej tvorbe a táto skladba sa vyrobila u nás, na Slovensku. Dali sme do toho to najlepšie, čo z nás v danej chvíli liezlo, tak snáď to vo výsledku počuť :),” dodáva Lina na margo vlastného pohľadu na zvukovú a žánrovú stránku svojho nového singla.

Singel So high vznikol ako jedno z množstva dem, ktoré Lina a Randy spoločne vytvorili a rozpracovali. Postupne sa výber zúžil, až napokon ostala pieseň So high, na ktorej sa obaja zhodli, tak sa ju rozhodli dokončiť. “Je viac ciest, ako vzniká skladba, či je prvá myšlienka či len melódia alebo oboje naraz. V tomto prípade to bol zvuk, rytmus, energia a emócia, čo ma naviedlo,” prezrádza Lina o okamihu, kedy ju takpovediac “kopla múza”. “Ja som dosť hĺbavý a premýšľavý človek, ale táto skladba je o niečom inom. Je o ľahkosti bytia, keď nič neriešite, iba sa necháte unášať, lebo je vám dobre. A tak mi spontánne napadol aj príbeh, ktorý som vložila do textu, príbeh ktorý si minimálne každý mladý človek už raz zažil. Groove na začiatku skladby vo mne skrsol vetu „walking out from home”… hneď som mala víziu, ako kráčam mestom, na miesto,  kde je hudba, zábava, priatelia, a potom to už išlo. Keď bola hotová hudba refrénu, bolo jasné, že to bude o dobrom pocite, keď vám je s niekým tak dobre, že zabúdate na čas, iba tancujete, smejete sa a bavíte,” rozpráva Lina príbeh skladby So high.

Ako dodáva, album plánuje vydať v marci tohto roka. “Na 90% je hotový, ešte dokončujeme jeden bonus, ktorý na ňom bude. Zároveň chcem pri tejto príležitosti priniesť svojim fanúšikom aj niečo špeciálne, takže pripravujem tiež merch,” prezrádza na záver.

Redakciu mojamuzika.sk informovala: Adriána Čahojová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky