NovinkyKam na koncert?

Vypsaná fiXa oslávi dvadsatiny a to na turné Před náma hrajeme my tour 2014.

Dvadsať rokov existencie hudobnej kapely je v tejto brandži úctyhodný čas. Tento rok to na dvadsiatku dotiahla pardubická Vypsaná fiXa. So svojimi fanúšikmi sa chystá toto jubileum osláviť na jesennej šnúre nazvanej Před náma hrajeme my tour 2014. Celkom dvadsať miest po celej Českej republike. Dalo by sa povedať čo koncert, to jeden rok v živote kapely. Na otázku aká tá oslava vlastne bude, bola odpoveď členov kapely: „Hej, bude to veľké“.

A vyzerá to, že áno. Už samotný názov turné Před náma hrajeme my má trochu skrytý význam, pretože ako predkapela Vypsané fiXy na všetkých dvadsiatich koncertoch vystúpi – Vypsaná fiXa. A to v podobe, v akej ju pravdepodobne málokto počul. Navyše zakaždým to bude trošku inak. Celé to vysvetľuje frontman Márdi: „Už mnoho rokov po nás mnoho našich fanúšikov chce, aby sme na koncertoch zahrali piesne z najstarších, dnes už kultových demosnímkov. Dlho sme to odmietali, preferovali sme veci z oficiálnych radových dosiek, ale vzhľadom k tomu, že okrúhle výročie si zaslúži výnimočné činy, tak nás napadlo, že tieto „oldskulové“ pecky opäť naskúšame a budeme ich hrať na narodeninovej šnúre. Takže kto chce naživo počuť piesne ako je napríklad Večerníček, Argentína, Vypsanou fixou alebo Agresívní děda, má neopakovateľnú, zrejme už naozaj poslednú šancu. Veľa sme premýšľali, ako to celé urobiť a hlavne časovo zvládnuť, pretože chceme hrať samozrejme aj piesne nové a napadlo nás, že si čas nášho hrania rozšírime tým, že na poste predkapely vystúpime aj my. V základnej zostave tejto „lofifolkovej predkapely“ budem hrať ja s Pítrsem a v priebehu nášho setu sa k nám občas pridá Mejla alebo Mejn a tiež ďalší hostia podľa toho v akom meste zrovna budeme hrať. Každý koncert bude úplne iný, pretože do výslednej podoby oboch playlistov prehovoria hlasovaním ľudia, ktorí koncert navštívia. Cítim, že to bude veľké dobrodružstvo!“

Navyše kapela opäť hrá v zostave s basákom Mejnem, ktorý na jeseň minulého roka ohlásil svoj ​​odchod z kapely. „To, že sa Mejn vrátil späť, je úplne najlepší variant ďalšej existencie našej party, v ktorú už som naozaj vôbec nedúfal, ale stále som si niekde v kútiku duše prial, aby to tak dopadlo. Bolo to veľmi zvláštne obdobie a Mejn nám tak dal taký malý darček k narodeninám,“ dodáva Márdi.

Turné Před náma hrajeme my tour 2014 štartuje 17. októbra v Jablonci nad Nisou v klube na rampe. V Prahe sa kapela predstaví vo Veľkom sále legendárneho paláca Lucerna a turné potom skončí 20. decembra v kultúrnom dome v Herálci. Jedna z noviniek je aj predaj vstupeniek na jednotlivé koncerty. Už dnes je možné si vstupenku najjednoduchšou cestou kúpiť cez portál www.smsticket.cz a to jednoduchým zaslaním sms správy. Odkaz tu: http://www.smsticket.cz/vypsana-fixa. Vstupenky na pražský koncert v Lucerne je možné tiež zakúpiť na všetkých koncertoch Vypsané fiXy, v obchode na webe kapely www.vypsanafixa.cz alebo na pokladni Lucerna Music Bare a v sieti www.ticketpro.cz.

PŘED NÁMA HRAJEME MY TOUR 2014

OKTÓBER
   
Piatok 17 Jablonec nad Nisou – Na Rampě
Sobota 18 Jindřichův Hradec – KC Jitka
Štvrtok 23 Ostrava – Garage
Piatok 24 Frýdek Místek – Stoun
Sobota 25 Krnov – Kofola
Štvrtok 30 Plzeň – Buena Vista
Piatok 31 Tábor – Hotel Palcát
NOVEMBER
   
Piatok 7 Most – KD Medůza
Sobota 8 Liberec – Bunkr
Streda 12 Olomouc – U Klub
Piatok 14 České Budějovice – KD Vltava
Piatok 21 Dobříš – KD
Sobota 22 Vimperk – Hotel zlatá hvězda
Streda 26 Brno – Fléda
Piatok 28 Zlín – Golem
Sobota 29 Třebíč – KD
DECEMBER
   
Piatok 5 Pardubice – El klub
Sobota 6 Karlovy Vary – Lidový dům
Streda 17 Praha – Velká lucerna
Sobota 20 Herálec – KD

zdroj: Pavel Turner

 

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky