Novinky

Vypočujte si titulnú skladbu k novému filmu RUKOJEMNÍK

Fanúšikovia slovenskej a českej filmovej tvorby sa môžu tešiť na nový, výnimočný film režiséra Juraja Nvotu. RUKOJEMNÍK približuje očami malého chlapca obdobie 60-tych rokov minulého storočia, najmä nástrahy vtedajšieho režimu. Hlavného hrdinu si zahral Riško Labuda, syn známeho herca Mariána Labudu ml. Vo filme účinkujú viaceré významné herecké osobnosti, ako Milan Lasica, Libuše Šafránková, Ondřej Vetchý, Miroslav Noga, Szidi Tobias a iní. Film Rukojemník si v kinách môžete pozrieť od 8.januára.

Tvorcovia filmu ešte pred jeho premiérou zverejnili titulnú skladbu s názvom Šťastie, text napísal Milan Lasica.

„Pôvodne sme nad titulnou skladbou neuvažovali, ale keď sme videli zostrih filmu, začali sme predsa len o nej diskutovať. Oslovil som pána Lasicu, či by bol ochotný napísať text,“ prezradil režisér Juraj Nvota. „Navrhol som mu, aby bol o šťastí a už na druhý deň som mal v rukách text,“ dodal Nvota.

Autorkou hudby je Ľubica Malachovská Čekovská, ktorá skomponovala aj kompletnú hudbu k filmu. Chceli sme dodržať emóciu a atmosféru celého filmu, preto sme ju oslovili aj s titulnou skladbou,“ povedal Juraj Nvota. Na finálnej verzii pesničky sa podieľal aj Slovenský symfonický orchester Slovenského rozhlasu.

O filme:

Malý Peter ( Richard Labuda ) vyrastá v starostlivosti prarodičov (Milan Lasica, Libuše Šafránková ), pretože jeho rodičia emigrovali do Viedne a od tej doby sa ho prostredníctvom úradov márne snažia získať. Aj preto Peter vymýšľa najrôznejšie spôsoby, ako sa cez čiaru dostať.

Väčšie problémy má však Peter s partiou čierno gardistov,  ktorí sa vyžívajú v trápení slabších detí. Medzi tých, ktorí sú na Petrovej strane, patrí  pomalší“ spolužiak a veľmi sympatická kamarátka, kvôli ktorým  sa s čierno gardistami neváha pobiť.

Ako sa šesťdesiate roky blížia ku koncu a pomery v zemi sa dramaticky menia, otvorí sa nakoniec i pred Petrom vysnívaná cesta cez hranice. Vyraziť na ňu znamená stratiť prarodičov, kamarátov a nezabudnuteľné dobrodružstvá. Pokiaľ je Vám „násť“, máte v živote predsa len iné priority.

Je to príbeh malého chlapca, ktorý vyrastá v pohraničnej obci, kde v spoločnosti priateľov a nepriateľov prežíva svoje smutno – smiešne vojny, prvú lásku, prvú zradu, prvý zločin a prvý trest,“ výstižne glosuje režisér Nvota svoj film. Ten je cenný práve tým, že na dobu nedávno minulú pozerá originálne detskými očami a tým ju sprístupňuje aj mladším divákom.

zdroj: Andrea Pivarčiová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky